Tirana
few clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
47 %
2.6kmh
20 %
Die
23 °
Hën
23 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
E diel, 2 Tetor, 2022

TAG

paga minimale

Kuvendi i Kosovës voton projektligjin për rritjen e pagës minimale

Kuvendi i Kosovës ka votuar në parim projektligjin, i cili hap rrugë për rritjen e pagës minimale. Projektligji i miratuar parashikon rritjen e pagës minimale...

“Në çdo vështirësi me ju”, qeveria grek merr VENDIMIN, rrit pagën minimale

Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis ka njoftuar sot rritjen e pagës minimale. Ai ka njoftuar se nga 1 maji, paga minimale është rritur dhe nga 663...

Nga sot hyjnë në fuqi vendimet e Këshillit të Ministrave, rritet paga minimale dhe përgjysmohen taksat, ja kush përfiton

Ditën e sotme kanë hyrë në fuqi vendimet e Këshillit të Ministrave për t’u ardhur në ndihmë qytetarëve për përballimin e krizës së rritjes...

“Shqipëria më keq se çdo vend në Europë”, deputetja e LSI për pagën minimale: Duhet të rritet sot jo nesër

Deputetja e LSI, Erisa Xhixho thotë se Shqipëria është me keq se çdo vend tjetër sa i përket pagës minimale. Duke iu referuar EUROSTAT, Xhixho...

Rama jep lajmin e MIRË: Nga 1 Janari paga minimale bëhet 32 mijë lekë të reja

Kryeministri Edi Rama ka dhënë lajmin e mirë se paga minimale në Shqipëri e cila aktualisht është 30 mijë lekë, nga 1 Janari do...

Albin Kurti bën premtimin në 1 MAJ: Nuk do punojë asnjë më shumë se 40 orë në javë! Pagën minimale e bëjmë 250 euro

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është zotuar sot në ditën e punëtorëve, se qeveria e tij do të marrë masa për të përmirësuar kushtet...

Basha takim me biznesin fason: Do ulim taksat, çmimin e energjisë dhe karburantit, do ju ndihmojmë të trajnoni punonjësit tuaj

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha ka zhvilluar sot një takim me biznesin fason në qytetin e Durrësit. Ai iu ka premtuar atyre se rimëkëmbja...

Zelanda e Re rrit pagën minimale, 20 dollarë për 1 orë punë, të pasurit do paguajnë 39% taksa nga rroga

Zelanda e Re ka vendosur të rrisë pagën minimale për punëtorët në këtë shtet, duke vendosur një pagesë prej 20 dollarë për 1 orë...

Rritja e pagës minimale deri në 30 mijë lekë, shoqatat e biznesit kundër ndryshimeve: Shton barrën fiskale, sipërmarrja kërkon mbështetje

Nga 1 janari i 2019 paga minimale në shkallë vendi u rrit nga 24,000 në 26,000 lekë. Rritja ishte rreth 8 %. ...

Qeveria rriti pagën minimale, Drejtoria e Tatimeve jep njoftimin e Rëndësishëm: Si do të jetë paga bruto

Këshilli i Ministrave ka miratuar tashmë vendimin për rritjen e pagës minimale në shkallë vendi që tanimë do të jetë 26,000 lekë. ...

Lajmet e fundit