Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
30 %
6.2kmh
0 %
Hën
0 °
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
9 °
E hënë, 24 Janar, 2022

TAG

padi

Ndarja e familjeve emigrante, 17 shtete padisin administratën Trump: Urdhri i presidentit i mohon të drejtën për azil

17 shtete të SHBA kanë hedhur në gjyq administratën Trump për ndarjen e familjeve migrante. Avokatët demokratë të shteteve, përfshirë Uashingtonin,...

U padit për shembjen e një lokali në Pogradec, Gjykata merr vendimin për drejtuesen e IKMT

Ditën e sotme Gjykata e Apelit Korçë ka dhënë vendimin për drejtuesen e Inspektoratit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit, Dallëndyshe Bici duke e shpallur...

Nga Jozefina Topalli te Flamur Noka, kush janë deputetët që po padisin Kuvendin (KËRKESA)

Deputetë dhe ish-deputetë të opozitës dhe pse bojkotuan parlamentin me vullnetin e tyre në periudhat qershor 2014 Janar 2015 dhe shkurt 2017- qershor 2017...

Paditet kreu i FRPD, reagon deputetja e PD: Të shporrim pushtetin që u zë pusi qytetarëve të vet

Deputetja e Vlorës, Nada Meçorapaj ka njoftuar se kryetari i Forumit Rinor të PD Vlorë, Agim Shehaj është thirrur në Prokurori pasi ndaj tij...

Vidhnin energjinë elektrike, OSHEE padi për 14 abonentë, mes tyre dy femra (EMRAT)

OSHEE njofton se kontrollet në katër ditet e fundit bene te mundur kapjen dhe procedimin ne policinë e shtetit të 14 abonentë me akuzën...

Heqja e mandatit, Aqif Rakipi ngre padi në Gjykatën e Apelit, ja çfarë kërkon

Ish-deputeti i PDIU, Aqif Rakipi të cilit KQZ i hoqi mandatin me kërkesë të Prokurorisë ka ngritur padi në Gjykatën e Apelit Administrativ. ...

Soni Malaj dhe Olti Curri paraqiten nesër në Gjykatën e Tiranës

Nesër në Gjykatën e Tiranës do të paraqiten këngëtarja Soni Malaj dhe bloggeri Olti Curri. Shkak është bërë padia e këngëtares ndaj Oltit, të...

Dëm shtetit 4.5 milionë euro, kallëzohet në Prokurori drejtori i përgjithshëm i ARRSH, Dashamir Xhika

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka kallëzuar në Prokurori drejtorin e përgjithshëm të Autoritetit Rrugor Shqiptar, Dashamir Xhika, pas auditimit u rezultoi se dëmi...

Lajmet e fundit