Tirana
few clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
82 %
2.6kmh
20 %
Pre
26 °
Sht
28 °
Die
22 °
Hën
25 °
Mar
18 °
E enjte, 29 Shtator, 2022

TAG

padi

Prokurorja e New York padit Trump dhe 3 fëmijët e tij për mashtrim, ja shuma marramendëse që ajo kërkon

Prokurorja e Përgjithshme e shtetit të New York-ut ngriti një padi këtë të mërkurër kundër ish-presidentit Donald Trup dhe 3 fëmijëve të tij, si...

Deputetët e PD dorëzojnë në Gjykatën Kushtetuese padinë për Bordin: Prej muajsh po abuzojnë me çmimet

Deputetja e PD, Dhurata Çupi dhe Dashnor Sula kanë dorëzuar në Gjykatën Kushtetuese padinë për bordin e çmimeve. Gjatë  fjalës së saj Çupi tha se...

PS e do jashtë Kuvendit, Meta: Në 1 shtator PADIS Autoritetin e Dosjeve, do jem 25 vite në politikë

Kreu i zgjedhur i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, deklaroi sot se do të padisë në 1 shtator Autoritetin e Informimit të Dosjeve (AIDSSH...

Monika Kryemadhi nxjerr DOKUMENTET: Po bëj gati padinë për SPAK, për inceneratorin e Tiranës

Kryetarja e LSI është duke dhënë një konferencë për mediat me gazetarët, ku po tregon disa dokumente dhe të dhëna që sipas saj, faktojnë...

“Mijëra euro shpenzime për lobim?” Meta paralajmëron: Ky është një sistem që do shkundet nga themeli duke nisur nga 25 korriku

Presidenti i vendit Ilir Meta gjatë një konference për shtyp deklaroi se padia në SPAK ndaj tij, është një çështje që nuk ekziston, ndërsa theksoi...

“U shqetësua se dola më i votuari”,  Belind Këlliçi flet për përplasjen me Kokalarin: Meqë paska prova të rënda le t’i sjellë në gjykatë

Deputeti demokrat Belind Këlliçi ka folur për përplasjen me aktivisten Evi Kokalari. Ai i ka bërë thirrje Kokalarit që të faktojë në gjykatë akuzat...

Belind Këlliçi padit Evi Kokalarin dhe i kërkon 10 milionë lekë: E ka bërë baltë! Paratë do i shpenzoj kokërr më kokërr (DOKUMENTI)

Deputeti demokrat Belind Këlliçi njofton se sot ka paditur për shpifje aktivisten Evi Kokalari, pas sulmeve publike që kjo e fundit ka ndërmarrë ndaj...

Halit Valteri “s’i ndahet” Metës dhe Kryemadhit, depoziton të tjera padi ndaj zyrtarëve të LSI në SPAK

Ish-deputeti Halit Valteri ka depozituar ditën e sotme padi të tjera ndaj zyrtarëve të LSI në SPAK. Ai ka denoncuar sot edhe Petrit Vasilin, Edmond...

“Më kopjoi këngën”, këngëtari padit Mariah Carey, kërkon 20 milionë dollarë dëmshpërblim

Këngëtarja e famshme, Mariah Carey është paditur për 20 milionë dollarë për këngën hit “All I Want for Christmas Is You”. Sipas medieve të huaja,...

Rama PADIT për shpifje Brisida Shehajn, kërkon 1 milionë lekë dëmshpërblim nga zyrtarja e LSI-së

Nënkryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Brisida Shehaj është paditur nga kryeministri Edi Rama, për shpifje. Burime të "A2Cnn" bëjnë me dije se padia e firmosur...

Lajmet e fundit