Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
35 °
Mër
37 °
Enj
39 °
Pre
38 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

paciente

Hap dyert Spitali Memorial i Fierit, mbi 80 pacientë marrin shërbimin nga 19 mjekë shqiptarë dhe 7 turq

Ditën e djeshme Spitali Memorial i Fierit ka hapur dyert për qytetarët që kanë nevojë të marrin shërbimin spitalor.Gjatë ditës së parë të punës...

Shifër rekord e pacientëve të shtruar në spitale, vala e tretë e COVID-19 godet rëndë Gjermaninë

Autoritetet gjermane kanë ngritur alarmin, pasi numri i pacientëve të infektuar të shtruar në spitale po rritet ndjeshmë nga dita në ditë.Zyrtarët e lartë...

“Nuk ka qetësues po detyrohemi t’i lidhim pas shtratit”, TMERR brenda spitalit ku trajtohen të infektuarit me Covid, infermierja: Po i intubojmë zgjuar

Mungesa e ilaçeve, qetësuese në spitalet e Rio de Janerio në Brazil ka bërë që mjekët t'i vendosin në intubim pacientët e infektuar me Covid...

Vendosen shtretër me respiratorë në spitalin e Lezhës, gati të presë pacientë me koronavirus

Situata sa vjen e rëndohet në vendin tonë, me shtimin e rasteve të reja ditore. Spitalet çdo ditë po mbushen dhe kapacitetet janë drejt...

Shqipëria jep ‘OK’, bëhet pjesë e studimit klinik për të gjetur mjekime kundër Covid: Ja kush pacientë mund të marrin pjesë

Shqipëria ka dhënë  “Ok” për pjesmarrjen në studimin klinik të solidaritetit, ku do të marrin pjesë më shumë se 100 vende, për të gjetur...

Kush është infermieri dibran, 2 orë rrugë në këmbë në mbi 1 metër e gjysmë borë për të shpëtuar pacienten

Quhet Ruzhdi Bruci, infermier pranë Qendrës Shëndetësore Selishtë në Dibër, ku trashësia e borës ka arritur deri në 1 metër e gjysmë. ...

Familjarët e pacientes rrahin mjekët, Ministria e Shëndetësisë dënon me forcë dhunën: Të zbardhet ngjarja

Ministria e Shëndetësisë dënon me forcë dhunën e ushtruar ndaj ekipit mjekësor në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza”, ku familjarët e një pacienteje dhunuan...

Ish-infermieri pranon se ka vrarë 100 pacientë, vrasësi serial më i madh

Në ditën e parë të gjyqit kundër tij, një ish-infermier gjerman ka pranuar se ka vrarë 100 pacientë në qytetin gjermanoverior të Oldenburgut. ...

Siguria e barnave për pacientët, arrihet marrëveshja, Fondi: Prioriteti ynë i vetëm, siguria e qytetarëve

Fondi i Sigurimit të Detyrueshëm të Kujdesit Shëndetësor lajmëroi sot arritjen e marrëvëshjes me Urdhrin e Farmacistëve për disa çështje kontraktuale, të cilat ishin...

Shokohen mjekët, gjejnë 30 krimba në veshin e pacientes

Një infektim në vesh do të kishte pasojë të rënda për një 76-vjeçare. Mjekët kanë mbetur të shokuar pasi i nxorën të...

Lajmet e fundit