Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
48 %
3.6kmh
0 %
Mër
28 °
Enj
38 °
Pre
39 °
Sht
31 °
Die
31 °
E mërkurë, 17 Gusht, 2022

TAG

Osum

E rëndë, gjendet e mbytur një grua në lumin Osum

Në ngjarje e rëndë ka ndodhur në Berat, ku ëhstë gjetur e mbytur në lumin Osom një grua. Bëhet me dije se në lumin Osum...

HEC-et në kanionet e Osumit, Klosi: Gjykata vendosi, nuk do ndërtohen

Ministri i Mjedisit dhe Turizmit, Blendi Klosi ka njoftuar se Gjykata Administrative ka vendosur rrëzimin e padisë së subjekteve për ndërtimin e HEC-ve përgjatë...

HEC-et në Osum, shpërthen deputeti i PS: Po ua them shkoqur, nuk luftuam 8 vite për të miratuar ato që denoncuam

Deputeti i Partisë Socialiste, Erion Braçe përmes një statusi në rrjetet sociale kritikon vendimin e qeverisë që i hap rrugë ndërtimit të dy hodrocentraleve...

Ndotet me kimikate lumi “Osum” në Berat, banorët: Burim epidimie për ne

Lumi "Osum" në qytetin e Beratit është ndotur sërisht me kimikate, ndërkohë që banorët kanë shprehur shqetësimin e tyre duke thënë se “era e...

Lajmet e fundit