Tirana
broken clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
52 %
Mar
12 °
Mër
13 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
13 °
E martë, 29 Nëntor, 2022

TAG

OST

OST, punime në linjat 110 kV: Datat, zonat dhe orët pa energji në zonat e Durrësit

Në përmbushje të detyrimit për forcimin dhe sigurimin e rrjetit të tensionit të lartë, Operatori i Sistemit të Transmetimit (OST Sh.A) bën me dije...

Linja e interkonjeksionit Shqiperi-Maqedoni , OST firmos marrëveshje me konsulentin gjerman

Ditën e sotme u nënshkrua kontrata me konsulentin gjerman “ Fichtner GmbH dhe Co. KG “ për shërbimin e kunsulencës mbi projektin e Linjës...

Nënshkruhet marrëveshja për linjën 400 kV Shqipëri-Maqedoni, forcon sigurinë energjetike

Operatori i Sistemit të Transmetimit (OST) dhe KfW nënshkruajnë marrëveshjet për linjën e interkonjeksionit 400 kV midis Shqipërisë dhe Ish-Republikës Jugosllave të Maqedonisë. ...

OST raporton 8 milionë euro fitim në gjashtëmujorin e pare të vitit

Operatori i Sistemit të Transmetimit raportoi 1.1 miliardë lekë ose 8 .3 milionë euro fitime në gjashtëmujorin e parë të këtij viti. Shifra u...


Lajmet e fundit