Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Mër
26 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
27 °
E mërkurë, 18 Maj, 2022

TAG

OST

SHKARKOHET drejtori i OST, në vend të tij ish drejtuesi i Top Channel (EMRI)

Shkarkohet nga detyra Klodian Gradeci, drejtor i Operatorit të Sistemit të Shpërndarjes (OST). Lajmi konfirmohet nga burime të newsbomb.al që bëjnë...

Ndahet nga jeta eksperti i sektorit energjitik, Gjin Rosaj

Është ndarë nga jeta në moshën 62-vjecare eksperti i sektorit Energjitik në Shqipëri, Gjin Rosaj. Rosaj mbante postin e Drejtorit...

12 mln euro nga tenderi për energjinë, OST pezullon kontratën me DH-Albania

DH-ALBANIA kompania ‘fantazëm’ që me dokumente të falsifikuara arriti të fitojë tenderin miliona eurosh te ‘Unaza e Re’, rezulton të jetë shpallur fituese e...

Shkëputet energjia elektrike në disa zona të bregdetit të Jugut (ORARET)

Gjatë ditës së nesërme do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në disa zona të bregdetit në jug të vendit. Duke...

Punimet e OST/ Ja oraret pa drita dhe zonat që preken

peratori i Sistemit të Transmetimit, OST, ka njoftuar grafikun e punimeve të planifikuara që do të kryhen në dy nstacione në datat 28-29 qershor....

Një autotransformator jashtë pune, OST jep njoftim e rëndësishëm për ndërprerjen e energjisë elektrike

Për shkak të punimeve për realizimin e investimeve që kryen OST sh.a. për fuqizimin e N/st 220 kV Fierzë, Autotransfomatori 220/110 kV në këtë...

Njoftim i RËNDËSISHËM/ OST: Po bëjmë punime, ja zonat pa energji elektrike

Për punime të remonteve të planifikuara, më datë 07/06/2018 nga ora 08:00 deri në orën 16:00  do të stakohen Zbarrat 35 kV të Seksionit...

NJOFTIM I RËNDËSISHËM/ OST: Po bëjmë punime, ja zonat pa energji elektrike

Për punime të remonteve të planifikuara, më datë 05/06/2018 nga ora 08:00 deri në orën 16:00 do të stakohet Linja Ulëz – Shkopet –...

OST, punime në linjat 110 kV: Datat, zonat dhe orët pa energji në zonat e Durrësit

Në përmbushje të detyrimit për forcimin dhe sigurimin e rrjetit të tensionit të lartë, Operatori i Sistemit të Transmetimit (OST Sh.A) bën me dije...

Linja e interkonjeksionit Shqiperi-Maqedoni , OST firmos marrëveshje me konsulentin gjerman

Ditën e sotme u nënshkrua kontrata me konsulentin gjerman “ Fichtner GmbH dhe Co. KG “ për shërbimin e kunsulencës mbi projektin e Linjës...

Lajmet e fundit