Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
27 %
6.7kmh
0 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
Sht
3 °
E martë, 18 Janar, 2022
spot_img

TAG

OST

OSSH dhe OST aplikojnë për rritjen e çmimit të energjisë, kërkohet të vendosen tarifat më të larta, vendimi në dorë të ERE-së

Operatori i Sistemit të Shpërndarjes dhe Operatori i Sistemit të Transmetimit kanë aplikuar pranë Entit Rregullator të Energjisë për rritjen e tarifave të shpërndarjes...

KOMPANIA e parë shqiptare në parajsat fiskale të “Pandora Papers”: Kontraktori i OST-së i transferoi miliona euro “AL Energy Transmission” të Vasil Kallupit

Dokumentet zbulojnë se kompania boshnjake ‘Energoinvest’, e cila ndërtoi linjën e interkonjeksionit midis Shqipërisë dhe Kosovës, i pagoi miliona euro një firme të vogël...

OSHEE njofton qytetarët: Për tre ditë këto zona të Tiranës do të mbeten pa drita

OSHEE ka njoftuar qytetarët se në datën 22-24 qershor, në disa zona të Tiranës do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike për shkak të...

Mbani veshët hapur: 7000 lekë të vjetra për një larje makine, këto ndodhin vetëm në shtet (TENDERI – INSTITUCIONI)

Pjesa më e madhe e shqiptarëve e dinë shumë mirë sesa shpenzojnë për një larje makine: në Tiranë shko diku 500 lekë, por ka...

Vdekja e dy elektriçistëve në Fier, gjykata lë të lirë drejtorin dhe inxhinerin e OST

Gjykata e Fierit ka dhënë masën e sigurisë "detyrim paraqitje" për dy të arrestuarit, drejtorin e OST-së Andi Prifti dhe inxhinierin Eriseld Lala. At u...

SKANDALI me tenderin e OST, skualifikon të gjithë garuesit dhe shpall fitues kompaninë me ofertën 100 MILION Lek më TË LARTË

Nëse do t’i hidnit një sy tenderave që realizon Operatori i Sistemit të Transmetimit, do të kuptonit se janë disa nga më të çuditshmit...

Po kryhen punime, këto zona në Durrës nesër dhe pasnesër do jenë pa drita për 4 orë

Për shkak të kryerjes së punimeve nga ana e Operatorit të Sistemit të Transmetimit në disa zona në Durrës nesër dhe pasnesër nuk do...

Punimet e OST, Lezha dhe Kurbini pa energji elektrike

Për shkak të punimeve në linjat 110kV Lac 2 – Ulëz dhe Lac 2 – Lezhë, nga ana e OST sot në datën 25...

Ndërprerje energjie në Kurbin, nis puna për rehabilitimin e linjës ‘Shkopet – Laç1’

Zona e Kurbinit do të ketë ndërprerje energjie ditën e nesërme për shkak të punimeve në linjën linjës Shkopet – Laç1. ...

Shkarkimi i drejtorëve, paralajmëron Spiropali: Do dëgjoni raste të tjera

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali ka paralajmëruar se largimit të drejtorëve të ARRSH Afrim Qendro dhe Klodian Gradeci i OST-së...

Lajmet e fundit