Tirana
clear sky
-1.5 ° C
-1.5 °
-1.5 °
55 %
1kmh
0 %
Enj
7 °
Pre
10 °
Sht
10 °
Die
9 °
Hën
5 °
E enjte, 9 Shkurt, 2023

TAG

osmanet

Habit ambasadori turk: Osmanët erdhën për të mbrojtur trojet shqiptare! Fara e miqësisë tonë u hodh që në kohën e Sulltan Muratit të Parë

Ambasadori turk në Shqipëri, Murat Ahmet Yörük ka lëshuar një deklaratë “bombastike” gjatë një evenimenti në Universitetin e Shkodrës. Teksa ka folur për marrëdhëniet mes...

Turqia sponsorizon synet falas për shqiptarët

Presheva, Bujanoci dhe Medvegja, komuna me shumicë shqiptare, kanë përfituar synet falas për fëmijët e tyre falë sponsorizimit nga komuna e Bursës në Turqi....

Provokon profesori shqiptar: Osmanët kishin besim te shqiptarët, edhe ortodoksët luftuan për Perandorinë kundër grekëve

Jusuf Osmani, profesor në degën e Arkivave në Universitetin e Prishtinës, ka bërë një deklaratë që mund të konsiderohet provokatike kur ka thënë se...

Prezantuesi turk thotë “shqiptarët janë hajdutë”, Meda: Hajdutërinë e kemi mësuar nga ju (Video)

I ftuar në një emision turk, këngëtari nga Kosova, Meda, është përballur me një pyetje të papritur nga prezantuesi i cili i ka quajtur...

Lajmet e fundit