Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
Sht
30 °
Die
32 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

orteku

Bie orteku masiv në Himalaje, vdesin 8 persona, 6 të tjerë ndodhen në gjendje kritike

Të paktën tetë persona kanë humbur jetën dhe 384 të tjerë u shpëtuan të premten, pasi një ortek masiv u lëshua nga maja e...

Bie orteku, mbi 10 turistë të zhdukur në Zvicër

Disa skiatorë janë zënë poshtë nga një ortek në Crans-Montanas, të Zvicrës  tha policia e shtetit helvet në një komunikatë zyrtare. ...

Orteku i borës i mori jetën, përcillet sot për në banesën e fundit zv.ministri

Zv/ministri i Diasporës në Kosovë, Arian Daci i cili humbi jetën tragjikisht dje në Brezovicë, do të përcillet sot për në banesën e fundit....

Austri, 3 skiatorë humbin jetën nga orteku

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një zonë në perëndim Austri. Tre skiatorë kanë humbur jetën gjatës ditës së djeshme,...

Tmerr në Zvicër, orteku godet 10 turistë

Të paktën 10 turistë raportohet se janë goditur nga një ortek në Kantonin Valais të Zvicrës. Orteku ka rënë në 2500 metra...

Itali, orteku ‘përmbyt’ dhjetra shtëpi (Foto)

Një ortek dëbore ka goditur fsharin turistik Sestriere në veri të Italisë, pranë kufirit me Francën duke shkaktuar dëme të shumta materiale. ...

Orteku godet resortin turistik, të paktën 4 të vdekur

Të paktën katër persona kanë humbur jetën pasi orteku ka goditur një resort skiatorësh në Tignes të Alpeve Franceze. Dy persona...

Tjetër tragjedi në Itali, rrëzohet helikopteri i emergjencave, asnjë i mbijetuar

Një helikopter me 6 persona në bord që ishte nisur për të shpëtuar një skiator në zonën e Akuials është rrëzuar nga 600 metra...

Orteku vret të riun në Brezovicë të Kosovës, rasti i parë pas 36 vitesh

Një person ka humbur jetën në Brezovicë, pasi ai është goditur nga një ortek bore. Ngjarja ka ndodhur pasditen e sotme,...

Ortek shkatërrues në Itali, zhduket i gjithë stafi dhe klientët e hotelit

Një ortek i fuqishëm raportohet të ketë rënë në një zonë turistike të Peskarës në Itali duke goditur një hotel. Lajmin...

Lajmet e fundit