Tirana
light rain
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
60 %
1.5kmh
20 %
Pre
22 °
Sht
25 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
26 °
E premte, 2 Qershor, 2023

TAG

ortek

Orteku gjigant i dëborës shembet shumë pranë turistëve, në panik ata filmojnë momentin e rënies (VIDEO)

Pamjet e rënies së një orteku dëbore në Utah, SHBA ka bërë xhiron e rrjetit. Orteku gjigant ka rënë pranë zonës me turistë, ndërsa...

Ortekë dhe erë e fortë në Austri dhe Zvicër, 5 persona humbasin jetën

5 persona kanë gjetur vdekjen në Austri dhe Zvicër për shkak të ortekëve dhe erërave të forta që goditën vendet. Tre persona kanë vdekur në...

Orteku i dëborës godet resortin turistik në Himalaje, vdesin dy skiatorë (VIDEO)

Një ortek i madh dëbore ka goditur një resort turistik në Himalaje, duke lënë të vdekur dy persona dhe 21 të tjerë u gjendën...

Orteku mbulon qindra makina në autostradë, 28 të vdekur në Tibet

Autoritetet kineze kanë konfirmuar se numri i të vdekurve nga një ortek në rajonin jugor të Tibetit të Kinës u rrit në 28 pasi...

I zuri poshtë orteku i dëborës, humbin jetën 26 alpinistë në Himalaje

Të paktën 26 persona janë konfirmuar të vdekur, pasi një ortek goditi alpinistët në Himalajet indiane, Lajmi i trishtë u bë me dije nga zyrtarët...

VIDEO/ Po vizitonin zonën, turistët i shpëtojnë mrekullisht ortekut në malet Tien Shan

Dhjetë alpinistë, nëntë britanikë dhe një amerikan që ishin në malet Tien Shan në Kirgistan patën fatin t'i shpëtojnë një orteku që filloi të...

VIDEO/ U bllokua nga orteku, hapet aksi rrugor Qafë Thore – Theth, Rama: Qarkullimi kryhet pa problem!

Kryeministri Edi Rama, ka bërë me dije se pas disa orëve punë është bërë e mundur hapja e aksit rrugor, Qafë Thore-Theth. Përmes një postimi...

ARRSH njofton për rrugën në zonën e Thethit: Vijojnë të bien ortekë që bllokojnë qarkullimin…

Autoriteti Rrugor Shqiptar (ARRSH) njofton në zonën e Thethit vijojnë që të bien ortekë. Në njoftim thuhet se po punohet 24/7 me mjete e punëtorë...

E rëndë, humbin jetën 19 persona në Pakistan, u goditën nga një ortek dëbore

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Pakistan, ku të paktën 19 persona kanë humbur jetën nga një ortek dëbore, teksa po përpiqeshin të...

6 turistë të vdekur nga ortekët në Alpet Austriake

Të paktën 6 persona kanë vdekur nga ortekët në Alpet Austriake. 5 persona, që dyshohen të jnë me origjinë çeke, vdiqën...

Lajmet e fundit