Tirana
light rain
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
44 %
1.5kmh
20 %
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
24 °
E martë, 30 Maj, 2023

TAG

organizate kriminale

Në kërkim ndërkombëtar nga Italia, vetëdorëzohet 36 vjeçari: Pjesë e një organizate kriminale dhe i akuzuar për trafik droge

Një 36 vjeçar nga Tirana është vetëdorëzuar këtë të hënë në ambientet e Komisariatit nr.2 në kryeqytet, pasi autoritetet e drejtësisë italiane e kishin...

EMRAT / Shqiptari pranon rolin në trafikun miliona paund të kokainës dhe “fundos” katër shokët në Britani, dy të tjerë dalin të pafajshëm

Një shqiptar ka pranuar fajësinë në rolin e tij si pjesë e një rrjeti të trafikut dhe shpërndarjes së kokainës dhe kanabisit në Britaninë...

Pjesë e organizatës kriminale në Milano, prangoset 48-vjeçari në Tiranë

Policia e Tiranës ka arrestuar një 48-vjeçar të kërkuar nga drejtësia në Itali. Shtetasi me inicialet B.U, 48-vjeç do të ekstradohet drejt Milanos, aty ku...

“Organizatë kriminale transnacionale”, SHBA sanksionon ushtrinë private të mikut të Putin

Administrata Biden njoftoi të enjten një mori sanksionesh të reja dhe masa shtesë që synojnë firmën ushtarake private ruse, Wagner Group, duke thënë se...

“Pjesëmarrës në organizatë kriminale”, arrestohet në Lezhë 33-vjeçari i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Belgjika (EMRI)

Policia e Lezhës ka arrestuar një 33-vjeçar të shpallur në kërkim ndërkombëtar. Bëhet me dije se është arrestua Vladimir Doda banues në Lezhë. Ky shtetas ishte...

U kapën me 4 TON DROGË, prokurori italian kërkon 40 vite BURG për 4 shqiptarët (EMRAT)

Prokurori italian në Leçe kërkon plot 38.8 vite burg për katër shqiptarë të përfshirë në trafikun e sasive të mëdha të narkotikës drejt shtetit...

Pjesëtar i një organizate kriminale, arrestohet me qëllim ekstardimi 58 vjeçari në Tiranë

Policia e Tiranës ka vënë në pranga me qëllim ekstradimi drejt Italisë, një shqiptar të shpallur në kërkim ndërkombëtar Bëhet fjalë...

Shkatërrohet organizata kriminale, arrestohet edhe PRONARI shqiptar i klubit të futbollit (EMRI)

Policia italiane ka ekzekutuar urdhrat e arrestit të lëshuar nga Gjykata, duke arrestuar 22 persona në Brescia dhe Bergama, si pjesë e një organizate...

Zbardhet dosja e Gjykatës: Hakmarrja për Drejtësi nuk ka ekzistuar, provat u stisën

Organizata kriminale “Hakmarrja për drejtësi” nuk ka ekzistuar asnjëherë. Çështja penale e ngritur ndaj 10 personave të akuzuar si anëtarë të saj është tërësisht...

Lajmet e fundit