Tirana
few clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
68 %
1.5kmh
20 %
Mar
21 °
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
25 °
E martë, 28 Shtator, 2021

TAG

ora policore

Nga sot ndryshon ora policore, këto janë masat e reja anti-Covid që hyjnë në fuqi

Ditën e sotme hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid, për të parandaluar përhapjen e koronavirusit. Nga sot ndryshon ora policore nga 24:00 me 06:00...

Komiteti i Ekspertëve ndryshoi orën policore, flet epidemiologu Alimehmeti: Nuk ka asnjë lloj efekti! Të hiqet dorë nga vaksinimi i detyruar

Ditën e sotme Komiteti i Ekspertëve vendosi që nga data 1 shtator të kufizohet lëvizja, me orën policore që do të jetë 23:00 –...

Goditën efektivët që donin t’ju ndalonin muzikën pas orës policore, arrestohen tre të “fortët” në Elbasan (EMRAT)

Tre persona kanë rënë në prangat e policisë, pasi akuzohen se kanë goditur punonjësit e Patrullës së Përgjithshme. Në pranga kanë rënë Jani Tafani, 52 vjeç, Dritan...

“Barbaro vasiliko…O shefi, një minutë”, Policia i ndërpret koncertin vëllezërve korçarë sa kaloi ora 23:00 (VIDEO)

Vëllezërit korçarë Stefi dhe Endri Prifti janë përballuar me një situatë të "sikletshme" mbrëmjen e djeshme. Ata ishin duke zhvilluar një koncert, por teksa po...

Irma Libohova: Ora policore të jetë deri në 02.00, duam të bredhim, të argëtohemi. Polica na vendos gjobë

Këngëtarja e njohur shqiptare Irma Libohova, thotë se ora policore duhet të shtyhet me disa orë, deri në orën 02.00 të mëngjesit, në mënyrë...

Lezha i bashkohet “kryengritjes” së Vlorës: Ndalimi i muzikës na largon klientët, vetëm 1 muaj punojmë! Ora të shtyhet deri në 01.00

Pronarët e bizneseve në Lezhë kërkojnë që të shtyhet ora policore gjatë sezonit turistik. Sot, ata përmes një deklarate për mediat kanë thënë se...

Protesta e bizneseve vlonjate për muzikën, “hakmerret” Policia: Një lokal gjobitet me 10 milionë lekë, dy pronarë ndiqen penalisht

Pronarët e biznesve në Lungomaren e Vlorës kanë protestuar dje për heqjne orës policore. Kur Policia ka shkuar në orën 22.00 për t’i njoftuar...

Rikthehen gjobat për orën policore, 28 vjeçari-pronar i lokalit në Durrës ndëshkohet me 10 milion lekë se kishte muzikë pas orës 22.00

Një 28 vjeçar është proceduar penalisht nga Policia, pasi është konstatuar duke vijuar aktivitetin me muzikë në lokalin që menaxhonte në zonën e plazhit,...

Quajti policët “barkderra’, Pjerin Ndreu kërkon ndjesë: Ishim në një darkë zyrtare, ata ndërhynë me dhunë, reagimi ishte emocinal

Kryetari i Bashkisë së Lezhës, Pjerin Ndreu, në një intervistë ka folur për ngjarjen që bëri bujë, ku u shfaq në një përplasje me...

Jeni informuar për masat e reja?! Hyjnë në fuqi sot në gjithë Shqipërinë: Nga ora policore, te diskot dhe tifozët në stadiume

Nga sot, në Shqipëri hyjnë në fuqi masat e reja në kuadër të pandemisë së shkaktuar nga Covid-19. Ndërt to, është dhe ora policore...

Lajmet e fundit