Tirana
few clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
52 %
1.5kmh
20 %
Pre
16 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
16 °
Mar
16 °
E premte, 2 Dhjetor, 2022

TAG

opozita

“Neni 25”, Rama dakort me opozitën: Gabuan ndërkombëtarët, do bëhet më e mira

Kryeministri Edi Rama ka postuar një status të shkurtër në faqen e tij zyrtare rreth nenit 25 të Draftit për Reformën në Drejtësi ku...

Majlinda Bregu: Të replikosh Sali Berishën, totalisht e pamundur

Deputetja e PD-së, Majlinda Bregu, e ftuar në "Zona B" të Klan Kosovës ka thënë se “problem i madh për PD dhe politkën shqiptare...

Opozita bllokon seancën, zhurmë në Kuvend por miratohen projektligjet. Berisha del jashtë: Të shkrihet Parlamenti

Opozita ka bllokuar seancën e sotme plenare duke mos lejuar deputetët të flasin nga foltorja. Deputetët opozitarë u ngritën në këmbë dhe rrethuan foltoren duke...

Venecia ndryshon papritur opinionin përfundimtar, bien disa nga shqetësimet e opozitës

Komisioni i Venecias ka ndryshuar në mënyrë të papritur raportin përfundimtar për reformën në drejtësi. 8 paragrafe janë prekur në draft opinion ( paragrafet...

Gaz lotësjellës sërish në Kuvendin e Kosovës, ndërpritet seanca plenare

Në momentin që deputetët kanë filluar të hyjnë në ndërtesën e Kuvendit të Kosovës, opozita ka hedhur sërish gaz lotsjellës në sallë për të...

Edhe Edi Paloka mund ta djegë mandatin e deputetit

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Edi Paloka shprehet se, opsioni i djegies nuk është një rrugë proteste e propozuar vetëm nga ish­...

Taulant Balla kundër opozitës: Ndërmjet drekës dhe Parlamentit si gjithmonë ata zgjodhën drekën!

Deputeti i Partisë Socialiste, Taulant Balla ka komentuar ikjen e opozitës nga Parlamenti gjatë ditës së sotme. Balla ka thënë se ata nuk rrinë...

Basha pas takimit me aleatët: 3 prioritete të opozitës në një “97 pa plumba”

Një ’97 pa plumba e ka konsideruar kreu i PD-së, Lulzim Basha situatën aktuale në vend pas takimit që ai zhvilloi me aleatët në...


Lajmet e fundit