Tirana
scattered clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
3.1kmh
40 %
Enj
22 °
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
21 °
Hën
23 °
E enjte, 29 Shtator, 2022

TAG

opozita

Deputetët e opozitës sot para gjykatës, Albin Kurti futet në sallë i prangosur

Deputetët e opozitës që hodhën gazin lotsjellës në Kuvendin e Kosovës dalin sot para gjykatës, ndërsa njëri nga ata, deputeti i Vetëvendosjes, Albin Kurti,...

Opozita ndahet për takimin me Jahjagën, Haradinaj i pranishëm

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka vendosur të shkojë në takimin e nesërm në mes liderëve politikë të Kosovës, të...

Basha: Nuk bëjmë koalicion me LSI, të shkojë në opozitë për të paguar faturën

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka mohuar se ekzistojnë një mundësi se forca e tij politike të hyjë në koalicion me Lëvizjen Socialiste...

Kuvendi miraton komisionin e posaçëm për reformën zgjedhore

Kuvendi miratoi të enjten përbërjen e komisionit të posaçëm parlamentar për reformën zgjedhore, i ngritur me një vendim të parlamentit në fund të sesionit...

Mazhoranca në limitet e saj rrëzon dekretin e Nishanit për pronat

Mazhoranca ka rrëzuar me vetëm 71 vota, minimumin e nevojshëm, dekretin e Presidentit Bujar Nishani për rishikimin e ligjit të pronave. Ndërkohë,...

Protesta e opozitës, Erjon Braçe hyn i “maskuar” në Parlament (Foto)

Deputeti i Partisë Socialiste, Erion Braçe ka shkuar sot në Kuvendin e Shqipërisë me një veshje krejtësisht të veçantë, por jo dhe aq jashtë...

PD voton të gjitha propozimet e deputetes së larguar, Doda: Votimi tregon hipokrizinë e mazhorancës

Ish-deputetja e PD-së, Mesila Doda, sot pjesë e Partisë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet së bashku me kryetarin Shpëtim Idrizi kanë bërë tre propozime...

Blushi i përvishet opozitës: Kjo s’ishte protestë por çrregullim në trafik. Doni të shkoni drejt 21 janarit apo 14 shtatorit?

Ben Blushi sot në Kuvend ndryshe nga herët e fundit ka vënë në “shënjestër” opozitën duke i kujtuar ndër të tjera grushtin e shtetit...

Lajmet e fundit