Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
59 %
3.1kmh
0 %
Hën
16 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

TAG

opozita

Patozi ironi me PD: Sot në Kuvend kishim një president dhe 5 opozita

sh-koordinator i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi, ka ironizuar qëndrimin e opozitës në votimin e Presidentit të ri, Bajram Begaj sot në Kuvend. Në një...

Të pranishëm në Kuvend dhe bojkot, opozita me dy qëndrime për Bajram Begajn

Në Kuvend në orën 18: 00 do votohet për kandidatin për president, Bajram Begaj. Duhet se edhe këtë herë opozita në këtë proces do të...

Bajram Begaj kandidat për President, vjen reagimi i parë nga opozita: Ai s’mund të jetë në krye të shtetit, ka përgjegjësi morale për…

Anëtari i Komisionit të Rithemelimit, Genc Pollo ka reaguar menjëherë pasi Partia Socialiste propozoi kandidat për president, Shefin e Shtabit të Përgjithshëm të FA,...

PD e ndarë për Presidentin/ Alibeaj: Nesër nuk shkojmë në Kuvend! Berisha: Ne do jemi, por s’do votojmë

Enkelejd Alibeaj, thotë se grupimi që ai drejton nuk do të shkojë nesër në Kuvend për të votuar emrin e kreut të ri të...

Debat i ashpër te Komisioni i Ligjeve, Bushka nuk u jep fjalën deputetëve të opozitës: Ndërpritet seanca, se jeni si në pyll këtu

Një debat i ashpër është zhvilluar në punimet e Komisionit të Ligjeve këtë të mërkurë. Kryetarja Klotilda Bushka ka ndërprerë seancën për disa minuta...

Opozita dështoi për zgjedhjen e Presidentit, Mediu: Mazhoranca donte të ishim të përçarë! Nuk e gjetëm veten në proces

Kreu i republikanëve Fatmir Mediu, thotë se mazhoranca e donte të përçarë opozitën në procesin për zgjedhjen e Presidentit. Sipas tij, ata nuk e...

PAA do garojë e vetme në zgjedhjet lokale, Duka: Opozita është destabilizuar, ne jemi të hapur për bashkëpunim me forca të reja

Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka thotë se kjo forcë politike do garojë e vetme në zgjedhjet e ardhshme lokale. Sipas tij, PAA...

“Pa të nuk ka opozitarizëm, krejt zjarrm asht”, Çun Lajçi përkrah Berishën: Non grata a nondë k*rat, se di…

Artisti Çun Lajçi është një ndër artistët të cilët që prej fillimit ka qenë mbështetës i zjarrtë i ish-kryeministrit Sali Berisha. Së fundmi, ai ka...

“Digjet” dhe raundi i tretë për zgjedhjen e Presidentit, socialistët mund të propozojnë vetë emrin me 71 vota

Kuvendi i Shqipërisë ka votuar sot për djegien e raundit të tretë për zgjedhjen e Presidentit të Republikës, shkruan newsbomb.al. Në seancën e nisur...

Zgjedhja e Presidentit të ri, Veliaj: Partia Socialiste ka gati listën me 10 figura dinjitoze

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj, është shprehur se brenda qershorit, PS do të zgjedhë një President të ri. Sipas tij, socialistët i kanë dalë...

Lajmet e fundit