Tirana
scattered clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
3.1kmh
40 %
Enj
22 °
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
21 °
Hën
23 °
E enjte, 29 Shtator, 2022

TAG

opozita

Me flamurin kuqe zi në dorë, Monika Kryemadhi: Opozita të mos i zhgënjejë shqiptarët, siç bëri një vit më parë!

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi, ka marrë pjesë në protestën e thirrur nga ish-kryeministri Sali Berisha në Tiranë. Gjatë gjithë fjalës së saj në...

Dashamir Shehi merr vendimin: LZHK-ja do të protestojë, vetëm të rinjtë e kanë në dorë ndryshimin e sistemit

Aleati i Partisë Demokratike, Dashamir Shehi njofton se partia e tij LZHK, do t’i bashkohet protestës së 7 korrikut. Përmes një postimi në rrjetet sociale,...

Sali Berisha zbulon DATËN: Ja kur do mbahet protesta e parë e opozitës së re në Tiranë

Më 7 korrik opozita e re, Partia Demokratike e Rithemeluar dhe me kryetar Sali Berishën, do të mbajë protestën e parë në Tiranë, shkruan...

5 vjet në krye të shtetit, Meta flet në ditët e fundit në Presidencë: Nuk ka qenë e thjeshtë, opozita mori një hap vetëvrasës

Presidenti Ilir Meta është në ditët e fundit të tij si kreu më i lartë i shtetit shqiptar. Ai ka folur për 5 vitet...

Edi Paloka paralajmëron ndryshime të mëdha në shtator: Do fillojmë nga Grupi Parlamentar

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike Edi Paloka tha se deri në muajin shtator të këtij viti opozita do të bashkohet dhe pritet...

Sejamini: E trishtueshme që opozita thotë se do të rrëzojë Ramën me protesta

Analisti Neritan Sejamini shprehet i zhgënjyer me konkluzionin e deritanishëm të lëvizjes së Sali Berishës, që u pa fillimisht si një shpresë, meqenëse kjo...

Berisha njofton nismën për krijimin e një fronti opozitar “për t’u përballur me regjimin” e Ramës

Ish-kryeministri Sali Berisha ka njoftuar sot nismën për krijimin e një fronti opozitar që do të ketë për qëllim përballjen me qeverinë e kryeministrit...

Akuzat e opozitës, Rama: Të thuash që “Open Ballkan” është projekt i Rusisë, është të thuash se BE…

Kryeministri Edi Rama ka folur nga Ohëri për akuzat që ka bërë opozita në lidhje me “Open Ballkan”, të cilët e kanë quajtur një...

E ardhmja politike e Metës, parashikimi i Baton Haxhiut: Nuk i mjafton LSI-ja, do kërkojë…

Presidenti Ilir Meta ka paralajmëruar se do të rikthehet në partinë e tij, LSI, një ditë pas mbarimit të mandatit si kreu i shtetit. Por...

Patozi ironi me PD: Sot në Kuvend kishim një president dhe 5 opozita

sh-koordinator i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi, ka ironizuar qëndrimin e opozitës në votimin e Presidentit të ri, Bajram Begaj sot në Kuvend. Në një...

Lajmet e fundit

Telegraf

Dita

Gazeta shqiptare

Fjala