Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
45 %
3.6kmh
0 %
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

opozita

Elisa Spiropali i ofron bashkëpunim opozitës: Të gatshëm për një president të ri konsesual, kur shkarkuam Ilir Metën kemi qenë të “zhveshur” nga emocionet

Ministrja socialiste Elisa Spiropali i ka “shtrirë” dorën për bashkëpunim opozitës, përsa i përket emrit të presidentit të ri.Ajo tha se qeveria është e...

Shqipëria anëtare e Këshillit të Sigurisë, vjen reagimi i parë nga opozita: Aspektet negative si presidencë e OSBE të mbeten në të shkuarën

Ditën e sotme Shqipëria u zgjodh anëtare e përkohshme e Këshillit të Sigurimit në Organizatën e Kombeve të Bashkuara. Pas shumë urimeve nga ndërkombëtarët,...

Elisa Spiropali e thotë hapur: Jemi të gatshëm që opozitës t’i japim edhe Presidentin, i ftojmë të bashkëpunojmë

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, ka ftuar opozitën për bashkëpunim, duke u shprehur se PS është e gatshme t’u japë...

Blendi Gonxhja publikon videon: 25 vite nga dhuna barbare e ushtruar mbi opozitën në qendër të Tiranës, PD edhe sot e kësaj dite nuk...

Drejtori i Drejtorisë së Përgjithshme të Shërbimeve të Transportit Rrugor, Blendi Gonxhja, ka publikuar në rrjetet sociale një video të 28 majit të vitit...

Mero Baze: Një opozitë që i kërkon gjyqtarit, t’i gjejë prova për ankesat e saj

Shkruan Mero Baze Komisioni i Ankesave dhe Sanksioneve (KAS), në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, është gjendur sot para një precedenti të rrezikshëm për procesin e...

Analiza e Kreshnik Spahiut: Pse opozita s’ka këllqe të organizojë protesta dhe të mbushë sheshet

Nga Kreshnik Spahiu Zgjedhjet mbaruan dhe rezultati ishte krejt ai që parashikohej nga çdo njeri me pak tru në kokë. Rezultati s’ka habitur askënd madje...

Regjisori ironizon opozitën: Nuk na duhen votimet! Ta lëmë demokracinë, të dalim në rrugë dhe të përleshemi. Më të fortët të hyjnë në kryeministri

Regjisori Pëllumb Kulla ka ironizuar opozitën, përfshirë këtu dhe Presidentin Ilir Meta, për deklaratat e tyre para, por dhe pas zgjedhjeve. Duke analizuar thëniet...

“E ka lënë mantelin e presidentit”, Balla për shkarkimin e Metës: PD duhet të mbështesë këtë komision hetimor

Kreu i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla ka komentuar këtë mbrëmje nismën e 50 deputetëve për të shkarkuar Presidentin e Republikës, Ilir Meta. Balla...

Rikthimi i opozitës në Parlament? Flet Balla: E mirëpres! I kam rënë në kokë rezultatit të PD-së në Elbasan

Kreu i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla ka komentuar mbrëmjen e sotme rikthimin e Partisë Demokratike në Parlament. Deputeti Balla tha se e përshëndet...

“Mblidh mendjen se u bëre gaz i botës”, Pjerin Ndreu ironizon opozitën: Deri sa u hapën kutitë, nisën thirrjet për fitore, kur humbën thanë...

Kryebashkiaku i Lezhës Pjerin Ndreu me anë të një postimi në rrjetet sociale ka ironizuar qëndrimet e opozitës para dhe pas zgjedhjeve të 25...

Lajmet e fundit