Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
76 %
4.6kmh
75 %
Die
11 °
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
16 °
E diel, 5 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

opozita e bashkuar

Propozimi për listat e hapura, zbardhet amendamenti me 6 pika i Opozitës së Bashkuar në Këshillin Politik

Opozita e Bashkuar ka paraqitur sot në Këshillin Politik një propozim (amendament) me 6 pika, ku kërkohet hapja 100% e listave dhe mos prekja...

Pranoi hapjen e listave, publikohet qendrimi i plotë i Opozitës së Bashkuar: Mos të preken koalicionet dhe mënyra e shpërndarjes së mandateve

Zbardhet qendrimi i Opozitës së Bashkuar në Këshillin Politik, ku janë parashtruar disa kushte. Sipas opozitës, Propozimi i PS për ndryshime...

Basha: Nuk ka forcë mbi tokë që të ndalë rotacionin, opozita e bashkuar do të vijë në pushtet, pa kosto për qytetarët

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pas mbledhjes me aleatët në selinë blu, në një prononcim për mediat deklaroi ndër të tjera se rotacioni...

Pjesë e opozitës, Dule: Ja çfarë më bashkon me Bashën

Ish deputeti Vangjel Dule ka deklaruar se largimi i Ramës dhe qeverisë së tij si dhe organizimi i zgjedhjeve të lira dhe të ndershme...

Opozita e bashkuar “sfidon” maxhorancën, diskuton sot Reformën Zgjedhore (MBLIDHEN GRUPET E PUNËS)

Komisioni për Reformën Zgjedhore po vijon punën për përmbushjen e kritereve të OSBE-së. Ndërkohë, opozita jashtë parlamentit pasi refuzoi ftesën e...

Opozita e bashkuar ngre grupet e punës të Reformës Zgjedhore (DETAJE)

Ndërkohë partitë e tjera të bllokut opozitar do të kenë këtë shpërndarje të anëtarëve në grupet e punës së Reformës Zgjedhore: LSI (3),...

Përfundimi i takimit të Bashës me aleatët, opozita e bashkuar: Reforma zgjedhore e domosdoshme për zgjidhjen e ngërçit politik

Ndërkohë që takimi i kreut të PD, Lulzim Basha me aleatët opozitar në selinë blu ka përfunduar, janë zbardhur edhe diskutimet e takimit.  ...

Opozita e Bashkuar në krah të METËS, i gëzohet raportit të Venecias: Nuk e la RAMËN të uzurponte presidencën (DEKLARATA)

Opozita e Bashkuar vlerësoi pozitivisht raportin përfundimtar të Komisionit të Venecias ku nuk përmendi këtë herë se kreu i shtetit Ilir Meta kishte tejkaluar...

Reforma Zgjedhore, ‘Opozita e Bashkuar’ paraqet platformën e saj: Komisioni Parlamentar ilegjitim, ja me kë ulemi në bisedime (PROPOZIMET ME 5 PIKA)

Kryetari i PD-së Lulzim Basha publikoi platformën e Reformës Zgjedhore të propozuar nga opozita e bashkuar. Në draftin me 5 pika...

Opozita e bashkuar vendos djegien e mandateve, reagon zv.kryeministri

Zëvendës Kryeministri Erion Braçe ka reaguar, pasi vendimit të kreut të PD-së Lulzim Bashës për djegie mandatesh i janë bashkuar aleatët dhe LSI. ...

Lajmet e fundit