Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
83 %
1kmh
0 %
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
Die
41 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

TAG

Opinion

Dorëheqja e Tom Doshit, Kim e thotë HAPUR: Ne i dhamë informacion Prokurorisë para zgjedhjeve

Ambasadorja Amerikane e ka pranuar se SHBA ka ndikuar në dorëheqjen e Tom Doshit pak para zgjedhjeve të 25 prillit 2021. Ajo tha sot...

Rama bën deklaratën e bujshme: Largohem nëse nuk marr mandatin e tretë, unë nuk formoj qeveri nga halli

Kryeministri Edi Rama mbrëmjen e sotme ka bërë një deklaratë të bujshme, ku është shprehur se do të largohet nga Partia Socialiste nëse nuk...

A pranon debat publik me kryeministrin Rama? Përgjigjet Basha

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i pyetur në "Opinion" nëse do të pranonte një debat publik me kryeministrin Edi Rama, tha se kjo...

Mësim online në kohë pandemie, Arben Malaj ndërhyn në mes të emisionit dhe zbulon detajin e ligjit për Arsimin e Lartë: Ajo diplomë nuk...

Si pasojë e rritjes së numrit të infektimeve, Ministria e Arsimit në bashkëpunim me atë të Shëndetësisë vendosen që duke nisur nga sot, mësimi...

Nuk e ka bërë as për Nanon, Berishën, Ramën dhe Bashën, ja kush e ‘detyroi’ Fevziun të dalë për herë të parë te dera...

Që prej vitit 1998 Blendi Fevziu është pjesë e televizionit “Klan” ku ka pritur e përcjellë me qindra e mijëra personazhe politikë dhe jo...

‘Preferonit Elvanën në vend të Arilenës’, Alketa përgjigjet edhe për ‘2 pikëshin’ e polemikave në festivalin e RTSH

Moderatorja Alketa Vejsiu ka folur edhe për Festivalin të Këngës në RTSH, ku Arilena Ara u shpall fituese. Ajo u shpreh...

‘Si e mora vesh që isha përzgjedhur për të prezantuar në Sanremo’, rrëfehet Alketa Vejsiu: Ndalova makinën dhe fillova të qaj me të madhe

Moderatorja Alketa Vejsiu ka thënë se e ka marrë vesh në mënyrë rastësore se ishte përzgjedhur për të prezantuar në festivalin e Sanremos. ...

Desada Metaj braktis Opinionin, nis punë si këshilltare e Bashës në selinë e PD

Gazetarja e njohur e “Opinion”, krahu i djathtë i Blendi Fevziut prej shumë vitesh, do të braktisë emisionin për t’iu futur karrierës politike. ...

Ministri gjerman Roth: JO-ja për Shqipërinë dhe MV po i hap rrugën vendeve që e rrezikojnë demokracinë. BE bëri gabim historik

Në një opinion të tij për gazetën gjermane ’Die Welt’, ministri gjerman për Çështjet Europiane, Michael Roth foli mbi vendimin e negociatave për Shqipërinë...

Agron Tufa shpërthen ndaj Blendi Fevziut: Ja KUSHTI që u vuri mbrëmë të ftuarve në ‘Opinion’ për mua   

Kreu Institutit për Krimet dhe Pasojat e Komunizmit, Agron Tufa ka shpërthyer ndaj gazetarit Blendi Fevziu. Reagimi i ashpër i Tufës...

Lajmet e fundit