Tirana
overcast clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
66 %
6.2kmh
90 %
Mar
8 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
Sht
8 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

Open Balkans

Ja kush e priti Ramën në aeroportin e Beogradit, sot darkë me Vuçiç (Agjenda)

Kryeministri Edi Rama mbërriti sot në Beograd, në kuadër të nismës “Open Balkans”. Rama është shfaqur i buzëqeshur teksa është pritur në aeroportin “Nikola Tesla”...

Vuçiç mbron “Ballkanin e Hapur”: Të gjithë kanë përfitime, edhe nëse Prishtina do të jetë pjesë e saj do të ketë përfitmime

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka përfunduar vizitën e tij të punës në Turqi, ku zhvilloi një takim me presidentin turk, Rexhep Tajip Erdogan...

Ftohja e marrëdhënieve, Vjosa Osmani: Ka vite që po ndodh. Shqipërisë s’i kemi dhënë asnjë shkak, por refuzuam “Open Balkans”

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani thotë se shkaku i ftohjes së marrëdhënieve mes Shqipërisë dhe Kosovës, është iniciativa “Open Balkans”. E pyetur lidhur me këtë...

Alfred Peza: Pse e mbyllën, pasi SHBA dhe BE mbështetën “Ballkanin e Hapur”

Nga Alfred Peza (Sekretar për Mediat në Partinë Socialiste) E kanë mbyllur jo vetëm gojën, por edhe sytë tani që edhe SHBA edhe BE, folën...

Ali Ahmeti flet për “Ballkanin e Hapur”: Nuk është ripushtim i Kosovës, gjërat merrini me gjakftohtësi

Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) në Maqedoninë e Veriut, Ali Ahmeti, ka folur në lidhje me nismën “Open Balkan”. Në një intervistë për...

Fatos Lubonja: Serbia do na dominojë ekonomikisht në “Open Balkan”

Analisti Fatos Lubonja komentoi nismën “Open Balkan”, ku vuri theksin te dialogu mes vendeve të rajonit  Lubonja u shpreh në “News24” se është kundër polarizimit...

Open Balkans, për mendje të hapura

Nga Besart Kadia (Zv.ministër i Financave dhe Ekonomisë) Ballkani! Ballkani! Ballkani! Mbetet një rajon ekpsortues lajmesh dhe burimesh njerëzore drejt vendeve të zhvilluara të Bashkimit...

Lajmet e fundit