Tirana
few clouds
-3.5 ° C
-3.5 °
-3.5 °
54 %
1kmh
20 %
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
9 °
E hënë, 24 Janar, 2022

TAG

open balkan

“Sot është dita e fundit në detyrë”, Zaev: Open Ballkan s’do ndalet, kur BE dështon, detyra jonë është të ndërmarrim nisma që evropianizojnë rajonin

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoan Zaev po mban fjalën në konferencën për “Open Ballkan”që po mbajnë tre liderët. Zaev në fjalën e tij është...

“Open Balkan”: Nënshkruhen tre marrëveshje në fushën e bujqësisë dhe ekonomisë Shqipëri-Serbi-Maqedoni

Janë nënshkruar tre marrëveshje bashkëpunimi mes Serbisë, Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut, në kuadër të nismës “Open Balkan”. Ministrat e Bujqësisë dhe Ekonomisë dhe Financave...

Dita e dytë e “Open Balkan”, kryeministri Edi Rama pret Vuçiç dhe Zaev në “Pallatin e Brigadave”

Kryeministri Edi Rama ka pritur në “Pallatin e Brigadave”, presidentin e Serbisë Aleksandër Vuçiç dhe kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoan Zaev. Takimi zhvillohet në...

Largimi i Zoran Zaev, Maqedonia e Veriut tërhiqet nga “Open Balkan”? Presidenti Pendarovski: Inciativa ka patur mangësi që në fillimet e saj

Kryeministri në ikje Zoran Zaev ka reaguar ndaj deklaratës së bërë ditën e djeshme nga presidenti i shtetit, Stevo Pendarovski ku tha se është...

Escobar e thotë hapur: “Open Balkan” nuk do të funksionojë pa përfshirjen e 6 shteteve, jemi të gatshëm t’ju ndihmojmë

Nëse në iniciativën "Balkani i Hapur" (Open Ballkan) nuk përfshihen që të gjashtë shtetet e Ballkanit Perëndimor, atëherë ajo nuk do të funksionojë, deklaroi...

Prania e Alex Soros në “Open Balkan”, flet Rama: Shpifjet vijnë nga ata që kanë probleme me të vërtetën! George Soros i ka ndihmuar...

Kryeministri Edi Rama ka komentuar edhe praninë në “Open Balkan” të Alex, Soros, djalit të filantropit George Soros. Rama u shpreh se Alex soros nuk...

Rama kthehet i kënaqur nga Beogradi: Takimi më produktiv që kemi patur! Nuk dua polemika me Albinin, por qasja e Kosovës është e destinuar...

Kryeminstri Edi Rama është kthyer në Shqipëri pas takimit 2 ditor në Beograd për nismën “Open Balkan”. Në një intervistë për “Kjo Javë”, Rama...

Rama për nismën “Open Balkan”: Të gjithë do vijnë këtu, s’kanë ku shkojnë! Dialogu është e vetmja mënyrë që Serbia të njohë Kosovën

Kryeministri Edi Rama ka folur për nismën “Open Balkan”, ku ëhstë shprehur se do të vijë dita kur të gjitha shtetet e Ballkanit Perëndimor...

“Open Balkan”, LSI sulmon Ramën: Shiti Shqipërinë! I futi thika pas shpine Kosovës, gjë të cilën nuk e ka bërë asnjë shqiptar

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar për nismën “Open Balkan” e cila sipas tij është një tradhti ndaj Kosovës, integrimit Europian dhe Interesave...

“Nuk mund të mungonim”, zv.kryeministri maqedonas: Ballkani i Hapur, rruga e duhur! Në dhjetor në Tiranë deklarojmë disa fitore

Zv.kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Nikola Dimitrov e ka cilësuar nismën Ballkani i Hapur si rrugën e duhur për zhvillimin ekonomik të rajonit dhe...

Lajmet e fundit