Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
32 %
1kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
12 °
Sht
11 °
Die
9 °
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

TAG

ONM

Reforma në Drejtësi, flet shefja e ONM: Të vazhdojë me më shumë vendosmëri se kurrë, rasti i Luan Dacit tregon…

Shefja e Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit (ONM), Genoveva Ruiz Calavera ka bërë thirrje që palët të jenë më të vendosura se kurrë për të...

ONM rekomandoi shkarkimin e saj, kryeprokurorja e Durrësit heq dorë nga kandidimi për në SPAK

Anita Jella ka tërhequr kandidaturën e saj për t'u bërë pjesë e Prokurorisë së Posaçme. Pasi kaloi Vettingun mes shumë polemikave,...

U konfirmua në detyrë nga KPK, ONM kërkon shkarkimin e drejtueses së Prokurorisë Durrës (Emri)

Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit ka kërkuar shkarkimin nga detyra të drejtueses së Prokurorisë së Durrësit, Anita Jella. ONM u ka paraqitur Komisionerëve...

KPA rrëzoi për herë të parë rekomandimin e ONM, ISP: Roli i ndërkombëtarëve më thelbësor se monitorimi, KPK shkruan gabim emrat e vëzhguesve

Kolegji i Posaçëm i Apelimit (KPA) rrëzoi sot për herë të parë një rekomandim të Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit (ONM) me rikonfirmimin në detyrë...

BILANCI i Reformës në Drejtësi: 69 të shkarkuar, 38 dhanë dorëheqjen. Ja trupa e ONM që po terrorizon prokurorët dhe gjyqtarët shqiptarë

Prej nisjes së procesit të “vettingut” e deri në fundin e muajit gusht të 2019-ës, 189 gjyqtarë e prokurorë kanë kaluar në procesin e...

KPK e konfirmoi në detyrë, ndërkombëtarët kërkojnë shkarkimin e drejtuesit të prokurorisë së Kavajës

Ekspertët e Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit (ONM) kërkojnë ankimim të vendimit të Komisionit të Pavarur të Kaulifikimit (KPK) që vendosi konfirmimin në detyrë të drejtuesit të...

Vëzhguesi i ONM-së magjepset nga pamja në Qeparo: Fundjavë me kolegët… (Video)

Theo Jacobs, vëzhguesi ndërkombëtar i Vettingut në Shqipëri ka vendosur të shpëkutet nga procesi i lodhshëm për të kaluar disa çaste qetësie në bregdetin...

Komisioneri Publik ankimon vendimin e KPK për prokurorin e Prokurorisë së Përgjithshme

Komisioneri Publik ankimon vendimin e KPK për prokurorin e Prokurorisë së Përgjithshme, Adnan Kosova.   Në 20 dhjetor të 2018-ës, Kosova...

Kaloi VETTINGUN dhe u zgjdodh në KLP, pas Ndërkombëtarëve dhe Komisioneri Publik kërkon shkarkimin e prokurorit Besnik Cani

Pas ONM-së, edhe Komisioneri Publik kritikon vendimin e konfirmimit në detyrë të prokurorit Besnik Cani, pavarësisht problemeve të shumta me pasurinë, aftësitë profesionale dhe...

Lajmet e fundit