Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
37 %
2.6kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
11 °
Die
9 °
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

TAG

ONM

KPK konfirmoi në detyrë gjyqtarin e Tiranës Gerd Hoxha, ONM i kërkon Komisionerit Publik të ankimojë vendimin dhe të kërkojë shkarkimin e tij

Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit (ONM) i ka kërkuar Komisionerit Publik të ankimojë vendimin për gjyqtarin e Tiranës Gerd Hoxha.Hoxha u konfirmua në detyrë në...

“Të lihet përgjithmonë jashtë drejtësisë”, Komisioneri Publik dëgjon ONM-në dhe ankimon në KPA konfirmimin në detyrë të Elisabeta Imerajt

Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit (ONM) më 29 qershor paraqiti prova shtesë para Komisionerit Publik, duke kërkuar që të ankimohet vendimi i konfirmimit në detyrë...

ONM shtoi provat për shkarkimin e saj, reagon Elisabeta Imeraj: Aktet shtesë nuk më janë vënë në dispozicion për 3 vite, pres një proces...

Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit (ONM) ditën e sotme paraqiti prova shtesë para Komisionerit Publik, duke kërkuar që të ankimohet vendimi i konfirmimit në detyrë...

ONM dorëzon prova shtesë te Komisioneri Publik, kërkohet ankimimi për konfirmimin në detyrë të Elisabeta Imerajt

Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit (ONM) i ka dorëzuar prova shtesë Komisionerit Publik, duke kërkuar që të ankimohet konfirmimi në detyrë i Kryeprokurores së Tiranës,...

ONM kërkon shkarkimin e Elisabeta Imerajt, publikohet vendimi i Gjykatës së Romës për ish-bashkëshortin e Kryeprokurores së Tiranës

Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit (ONM) ka kërkuar nga Komisionerët Publikë që të ankimohet evdnimi i Komisionit të Pavarur të Kualifikimit (KPK) për konfirmimin në...

Edhe BE si SHBA-ja: Mbështesim vëzhguesit ndërkombëtarë të vettingut, presim që Apelimi të veprojë me integritet dhe pavarësi

Delegacioni i Bashkimit Europian në Tiranë, mbështet vëzhguesit ndërkombëtarë të vettingut, duke u shprehur pas mbështetjes që Amerika i dha ONM-së. Ky reagim i...

KPK e rikonfirmoi në detyrë, ONM i kërkon KPA-së që të shkarkojë Kryeprokuroren e Tiranës Elisabeta Imeraj

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK) ka zbardhur ditën e sotme vendimin për rikonfirmimin në detyrë të Kryeprokurores së Tiranës Elisabeta Imeraj, ku thuhet...

U akuzua se përgjoi anëtarin e ONM-së, kryeprokurorja e Tiranës: Jam gati të hetohem bazuar në fakte, jo në letra të sajuara

Kryeprokurorja e Tiranës, Elisabeta Imeraj, ka folur për akauzën e anëtarëit të ONM-së Theo Jacobs, i cili akuzonte Imerajn se kishte përgjuar kolegun e...

KPA nis proces disiplinor për anëtarin e pezulluar Luan Daci, u dënua me burg për falsifikim

Përcaktohet me short trupa gjykuese për procesin disiplinor ndaj anëtarit të Kolegjit të Posaçëm të Kualifikimit, Luan Daci. Daci u dënua me brug nga Apeli...

Denoncimi i FORTË: Gjetjet e ONM-së kundër Elisabeta Imerajt u bazuan te letra ANONIME e “Rrahim Shehut”! Përplasja e Theo Jacobs me kryeprokuroren e...

Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit dhe përfaqësuesi i saj në Shqipëri, Theo Jacobs është vënë nën akuzë të fortë për sajesë të provave që më...

Lajmet e fundit