Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
67 %
1.5kmh
75 %
Enj
12 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
12 °
Hën
15 °
E enjte, 1 Dhjetor, 2022

TAG

ONM

Trupa e KPA merr vendimin dhe mbyll seancën, Theo Jacobs kundërshton, mban gjyqtarët në këmbë për të dëgjuar pakënaqësitë e përfaqësuesit të ONM

Kolegji i Posaçëm i Apelimit të mërkurën konfirmoi në detyrë gjyqtarin Gerd Hoxha. Trupa gjykuese e KPA-së e përbërë nga Rezarta Schuetz kryesuese, Albana Shtylla...

ONM rekomandon shkarkimin e Kastriot Gramshit, Komisioneri Publik “hap dosjen” e gjyqtarin të Tiranës me nënshtetësi amerikane

Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit (ONM) rekomandon shkarkimin nga detyra të gjyqtarit të Tiranës Kastriot Gramshi. Rekomandimi i ka shkuar Komisionerit Publik, i cili është...

Varhelyi takon vëzhguesit e ONM-së dhe Vettingut: Sulmi ndaj anëtarëve apo familjarëve të tyre duhet të ndalet!

Komisioneri i Bashkimit Evropian për Zgjerimin, Oliver Varhelyi ka zhvilluar ditën e sotme një takim me vëzhguesit e Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit si dhe...

Përfaqësuesi i ONM kërkon zgjatjen e afateve të vettingut: Mbështesim propozimin e PS, verifikimi i gjyqtarëve dhe prokurorëve të vazhdojë

Maciej Popovski, përfaqësues i Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit, kërkon që procesi i verifikimit të gjyqtarëve dhe prokurorëve të vazhdojë. Në mbledhjen e Këshillit të...

BE-ja nuk lejon pazaret PS-PD për zgjatjen e vettingut, Soreca: ONM i ka dërguar shkresë Kuvendit në 20 shtator! Tabaku: Lindita Nikolla s’ka njoftuar

Zgjatja e mandatit të dy organeve të vettingut, Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (shkalla e parë) dhe Kolegji i Posaçëm i Apelimit (shkalla e...

Balla kërkoi zgjatjen e mandatit të Vettingut, reagon ONM: Është e nevojshme një zgjatje e kufizuar në kohë e mandatit kushtetues të anëtarëve të...

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, kërkoi ditën e sotme zgjatjen e mandatit të anëtarëve të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit...

KPK reagon pas “notës verbale” dhe vlerëson bashkëpunimin me ONM

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit deklaroi të premten se ka pasur dhe vazhdon të ketë ‘një bashkëpunim të frytshëm” me Operacionin Ndërkombëtar të Monitorimit...

“Vëzhguesi i ONM, presion të përsëritur”, zbardhet LETRA konfidenciale për kreun e KPK nga trupi gjykues që konfirmoi në detyrë Elisabeta Imerajn: Jemi të...

Tre anëtarët e trypit gjykueses të kryeprokurores së Tiranës Elisabeta Imeraj, janë përplasur me vëzhguesin ndërkombëtar të Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit, Theo Jacobs. Përmes një...

ONM kundër shkarkimit të prokurorit Genc Qama, KPK e largoi nga detyra për shkak se nuk justifikoi pasurinë

Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit (ONM) ka dalë kundër vendimit të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit për shkarkimin e prokurorit të Tiranës Genc Qama.Qama u...

Përfaqësuesi i ONM ngre pikëpyetje mbi prokurorin Besim Hajdarmataj: Kjo nuk është lojë!

Seanca publike në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit, KPA të enjten më 8 korrik për prokurorin Besim Hajdarmataj, u dominua nga pyetjet dhe konstatimet...


Lajmet e fundit