Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
29 %
5.7kmh
0 %
Hën
3 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
2 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

TAG

online

New York Times me kritika për debatin online: Si po shpërndahet dashuria për agresorin në rrjetet sociale

Një ditë përpara se Rusia të hynte në Ukrainë, ish-presidenti Donald Trump e konsideroi strategjinë e presidentit Vladimir Putin të Rusisë “goxha të zgjuar”,...

Të punosh nga shtëpia, tendenca që ka mbërritur tashmë edhe në Shqipëri

Ardit Ago, me profesion inxhinier informatik, i punësuar prej 5 vitesh në një nga kompanitë më të mëdha të ofrimit të shërbimit IT për...

‘Mësimi online i paarritshëm gjatë Covid’, publikohet studimi: 40.9% e studentëve pa akses! (TË DHËNA- SITUATA E QIRAVE)

Sipas një studimi të fundit rezulton se mësimi online nuk është i arritshëm për shumë studentë pasi nuk kanë akses në internet. ...

KLP mblidhet nesër ‘online’, ja projekt-vendimet e rëndësishme që do miratohen

Këshilli i Lartë i Prokurorisë nesër do të zhvillojë mbledhje online si pasojë e Covid-19. Në mbledhje do të marrin pjesë...

Kohë koronavirusi, si po takohen të dashuruarit tani përmes aplikacioneve online

“Nëse ai/ajo flirton me ju, mos e merrni seriozisht, të gjithë po e bëjmë këtë se jemi të mërzitur”, thuhej dje në një shkrim...

Pas 161 vitesh, gazeta amerikane printon numrin e saj të fundit

Një nga gazetat më jetëgjatë në Kaliforni ka printuar sot numrin e fundit, duke i dhënë fund 161 viteve të botimit të lajmeve për...

Porositi ‘biçakun’ online në ebay, 37 vjeçari nga Patosi dënohet me 8 muaj burg

Një ngjarje e rrallë ka ndodhur në qytetin e Patosit, ku një 37 vjeçar është dënuar me 8 muaj burg për shkak se kishte...

Si të përfitoni nga shitjet online në Shqipëri dhe mos bini pre e tundimit momental

Kohët e fundit është folur shumë për shitjet online dhe duket që në Shqipëri po bëhet tendencë e momentit. Aktualisht...

Rikthehet Albana Osmani, zbulohet projekti i ri i moderatores

Moderatorja e njohur Albana Osmani i ka munguar televizionit prej kohësh. Gjatë gjithë kësaj periudhe ajo i është përkushtuar fondacionit që drejton 'Ti je...

Hoqi llotot, por vazhdon të luhet online, Rama merr vendimin drastik

Ndonëse aktiviteti i lojrave të fatit është pezulluar në Shqipëri që në janar të këtij viti, kjo nismë nuk ka rezultuar me sukses, pasi...

Lajmet e fundit