Tirana
scattered clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
100 %
1kmh
40 %
Mër
12 °
Enj
14 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
16 °
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

TAG

omn

Varhelyi takon vëzhguesit e ONM-së dhe Vettingut: Sulmi ndaj anëtarëve apo familjarëve të tyre duhet të ndalet!

Komisioneri i Bashkimit Evropian për Zgjerimin, Oliver Varhelyi ka zhvilluar ditën e sotme një takim me vëzhguesit e Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit si dhe...

Kaloi me sukses vettingun edhe pa avokat, OMN kërkon apelimin e vendimit për prokurorin (EMRI)

Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit i ka kërkuar Komisionerëve Publikë të anulojnë vendimin e KPK për prokurorin Adnan Kosova. Në 20 dhjetor...

Thirrja e deputetit të LSI: SHBA dhe BE flisni sot, nesër është shumë vonë…

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili përmes një statusi në Facebook akuzon kryeministrin Edi Rama se po asgjëson Operacionin Ndërkombëtar të Monitorimit...

Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit dërgon në Kuvend raportin për kandidatët e KLP

Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit (ONM) dorëzoi ditën e sotme në Kuvend raportin për kandidatët e Këshillit të Lartë të Prokurorisë nga shoqëria civile. ...

“Vetting-u”, OMN publikon raportin e vlerësimit. 67 kandidatë pritet të marrin “OK” në Kuvend

Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit ka bërë publike raportin për “VETTING-un”, me emrat që pritet t’i dërgohen Kuvendit për miratim. Nga...

OMN shqyrton nesër dosjet e kandidatëve të komisioneve për Vettingun

Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit (ONM) pritet të shqyrtojë gjatë ditës së nesërme dosjet e kandidatëve që do marrin pjesë në komisionet për ligjin e...

Pas shqetësimit të Vasilit, reagon Calavera: S’ka nevojë të negociohet marrëveshje e re për OMN

Pas shqetësimit të ministrit të Drejtësisë, Petrit Vasili se ngritja e Bordit të Monitorimit Ndërkombëtar është antikushtetues, ka reaguar kreu i ONM-së, Genoveva Ruiz-Calavera....

OMN jep vlerësimet për kandidatët e përzgjedhur për vettingun

Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit (ONM) i ka dorëzuar sot Avokatit të Popullit vlerësimet për listën e kandidatëve për organet e vettingut. ...

Protesta e PD-së, Eurodeputeti Knut Fleckenstein vjen në Tiranë

Eurodeputeti Knut Fleckenstein pritet të mbërrijë ditën e nesërme në Tiranë për një vizitë 3-ditore. Mësohet se eurodeputeti Fleckenstein do të...

Një grua në krye të Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit, zyrtarja që do “shkundë” drejtësinë

Në krye të operacionit ndërkombëtar të monitorimit që ka një rol kyç në procesin e Vettingut do të jetë Drejtoresha për Ballkanin Perëndimor në...


Lajmet e fundit