Tirana
moderate rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
3.1kmh
100 %
Hën
18 °
Mar
21 °
Mër
24 °
Enj
21 °
Pre
27 °
E hënë, 26 Shtator, 2022

TAG

Olta Xhacka

Sesioni i 77 i Asamblesë së OKB, Xhaçka video-mesazh: Shqipëria një vend që gëzon respekt në arenën ndërkombëtare

Ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka ka ndarë një mesazh pas përfundimit të sesionit të 77-të të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së. Xhaçka në mesazhin e...

Xhaçka takim në New York për forcimin e sigurisë kibernetike: Thelbësore të përmirësohet bashkëpunimi

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, mori pjesë në takimin  Ministror “Formësimi i sigurisë kibernetike globale një thirrje për veprim për...

Referendumi dhe mobilizimi, Olta Xhaçka: Lëvizje të dëshpëruara nga Rusia, Ukraina po fiton

Ministrja e Jashtme Olta Xhaçka ka reaguar pas vendimit të Rusisë për shpalljen e mobilizimit të pjesshëm të popullsisë dhe mbajtjen e referendumit në...

Xhaçka në OKB përkrah LGBTI: Shqipëria e vendosur ta çojë përpara këtë axhendë

Ministrja e Jashtme Olta Xhaçka ndodhet në Nju Jork në kuadër të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së. Xhaçka është takuar me një grup informal ndër-rajonal...

Mandati i Olta Xhaçkës, Këshilli për Rregulloren shtyn mbledhjen për hartimin e raportit final

Këshilli për Rregulloren, Mandatet dhe Imunitetinka ditën e sotme ka vendosur që të shtyjë diskutimet për mandatin e deputetes së Partisë Socialiste, Olta Xhaçka. Gjatë...

Me kërkesë të PD, mblidhet nesër Këshilli i Mandateve për Olta Xhaçkën

Këshilli i Mandateve në Kuvend do të mblidhet nesër për në orën 09:30 lidhur me mandatin e ministres së Jashtme dhe deputetes Olta Xhaçka. Grupi...

Grupi parlamentar i PD kërkesë Kuvendit: Të mbahet mbledhje e Këshillit për mandatin e Olta Xhaçkës (DOKUMENTI)

Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike i ka bërë kërkesë Kuvendit për mbledhjen e Këshillit për mandatin e ministres, Olta Xhaçka. Për këtë të fundit grupi...

Mbajtja e flamurit të BE-së në institucionet publike, Xhaçka: Ftoj kolegët ta votojnë, moment me rëndësi për ne

Në seancën e sotme plenare po diskutohet akti normativ për simbolet kombëtare. Në fjalën e saj ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka, u shpreh se ky...

“Urime e dashur Liz”, Olta Xhaçka poston foton me kryeministren e re të Britanisë

Në 12.30 ditën e sotme u zgjodh liderja e re e partisë Konservatore në Britaninë e Madhe e cila nesër do të marrë detyrën ...

Nga dosjet e ish-sigurimit te mandati i Xhaçkës, Konferenca e Kryetarëve fut në kalendarin e Kuvendit 3 nismat e PD

Kuvendi javën e ardhshme do të nisë punën, ku edhe dhe do të diskutohen dhe miratohen ligje të ndryshme. Konferenca e  Kryetarëve miratoi programin e...

Lajmet e fundit