Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
Sht
30 °
Die
32 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

olta xhaçka

Xhaçka bisedë me ministrin portugez: Konferenca e Parë Ndërqeveritare të zhvillohet siç është premtuar

Ministrja e Punëve të Jashtme, Olta Xhaçka ditën e sotme ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun e saj të Portugalisë, Augusto Santos Silva. Me...

Denoncimi: Vëllai i Olta Xhaçkës hap agjenci doganore, i bën presion subjekteve t’i kryejnë procedurat te ai

Andi Xhaçka, vëllai i ministres së Jashtme Olta Xhaçka rezulton administrator i një agjencie doganore, për të cilën akuzohet se po përfiton në mënyrë...

Olta Xhaçka dënon arrestimin e gazetarit bjellorus: Të shokuar nga ngjarja, i bashkohemi hetimit ndërkombëtar

Ministrja e Jashtme Olta Xhaçka ka reaguar në lidhje me arrestimin e gazetarit bjellorus ditën e djeshme në Minsk, teksa avioni me të cilin...

Joe Biden njoftoi largoi e trupave nga Afganistani, reagon Xhaçka: Edhe Shqipëria gati t’i tërheqë trupat ushtarake

Presidenti i SHBA, Joe Biden njoftoi sot se më datë 11 shtator Amerika dhe NATO do të tërheqin trupat ushtarake nga Afganistani. Ndërkohë për këtë...

Lajmet e fundit