Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
45 %
3.6kmh
0 %
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

Oliver Varhelyi

Foto zyrtare nga samiti, Komisioneri Varhelyi: BE ka vendosur 30 miliard euro për Planin Ekonomik, Ballkani Perëndimor duhet të jetë një

Komisioneri Oliver Varhelyi ndan foto zyrtare nga samiti që është zhvilluar sot në Tiranë, me liderët e vendeve të Ballkanit Perëndimor. Ai thotë se...

E penalizon Shqipërinë konflikti Maqedoni-Bullgari? Varhelyi: Qershori muaji kritik, ne po punojmë fortë; Rama: I kemi bërë detyrat, jemi të qetë

Kryeministri Edi Rama dhe Komisioneri i Zgjerimit Oliver Varhelyi, kanë mbajtur pak më parë një konferencë për mediat, për Konferencën e parë ndërqeveritare të...

Komisioneri Varhelyi shpalos planin: Treg i përbashkët në Ballkanin Perëndimor, të hiqen certifikatat, ndalesat në dogana

Komisioneri i lartë për Zgjerimin, Oliver Varhelyi thotë se Bashkimi Europian është i gatshëm të financojë planin për krijimin e një tregu të përbashkët...

Para se të takonte Ramën, Varhelyi “xhiro” nëpër Tiranë, vizitë në Muzeun Historik Kombëtar

Komisioneri europian Oliver Varhelyi së bashku me ambasadorin e Bashkimit Europian,  Luigi Soreca ditën e sotme pak para nisjes së samitit të liderve të...

Liderët e Ballkanit Perëndimor mblidhen sot në Tiranë, samitin do e drejtojë Rama dhe komisioneri Varhelyi

Sot ( e enjte 10 qershor) do të mbahet samiti i radhës i liderëve të Ballkanit Perëndimorë në Tiranë. Krerët e vendeve fqinje do të...

Komisioneri Varhelyi e thotë qartë: Të nisë puna për bisedimet me Shqipërinë dhe Maqedoninë për pranimin në BE

Komisioneri europian për zgjerimin Oliver Varhelyi, pas mbledhjes në Këshillin e Punëve të Jashtme për Komisionin e BE tha se atje u diskutua për...

Ambasadorja franceze takim të PAPRITUR me Lulzim Bashën

Ambasadorja e Francës në Shqipëri, Elisabeth Barsacq po zhvillon një takim të papritur me kryedemokratin Lulzim Basha në selinë blu. Takimi që po zhvillohet...

Zbardhet takimi me Varhelyi, Basha i foli për “masakrën zgjedhore”: U përdorën kriminelë, administrata e u vodhën të dhënat personale

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha denoncoi atë që ai e quan “masakër zgjedhore” te komisioneri i Bashkimit Europian për zgjerimin, Oliver Varhelyi. Basha u...

Rama dhe Basha takohen në Rinas, ndërmjetës Komisioneri Varhelyi? Kreu i PD del nga Aeroporti menjëherë pas kryeministrit, e shoqëron Gaz Bardhi (VIDEO)

Kryeministri Rama dhe Komisioneri i BE për Zgjerimin Oliver Varhelyi, kanë mbatur sot një konferencë me gazetarët në Rinas, për vaksinat që BE i...

Edi Rama falenderon Komisionerin për vaksinat, Varhelyi: 145.000 doza do vijnë në Shqipëri, janë dhuratë e BE për ju

Kryeministri Edi Rama dhe Komisioneri i Zgjerimit Oliver Varhelyi janë duke zhvilluar një konferencë në Rinas, për ndihmën e BE me vaksina për Shqipërinë...

Lajmet e fundit