Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
94 %
1kmh
0 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
31 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021

TAG

oligarket

Frrok Çupi: Oligarkët janë njerëzit më të talentuar që ka shoqëria! Ata e mbajnë shtetin, nuk e mbajnë këta që thonë “po vdes për...

Analisti Frrok Çupi mbrëmjen e sotme ka thënë se oligarkjët janë njerëzit më të talentuar që ka shoqëria, pasi janë ata që e mbajnë...

Presidenti ukrainas “me dorë të hekurt” ndaj korrupsionit, godet edhe oligarkët: S’mund të jetojnë në kurriz të shtetit

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskyy mori vëmendje në Ukrainë kohët e fundit kur ai paraqiti një projekt-ligj të ri në parlament, me të cilin pretendon...

Gazetari sfidon Bashën për emrat e oligarkëve, por ai refuzon të përgjigjet, Rakipi: I nxorri Berisha, i majmi Rama, ti do i mbash mesa...

Gazetari Ylli Rakipi i ka kërkuar sonte kryedemokratit Lulzim Basha që të përmendë emrat e oligarkëve për të cilët ai ka thënë se janë...

DITMIR BUSHATI “zbërthehet”: Ka ndikim të oligarkisë në qeverisjen e të majtës, PS duhet të ketë një qasje tjetër me realitetin (DEKLARATA E PLOTË...

Ditmir Bushati thotë se pas tetë vjet qeverisjeje të së majtës në Shqipëri, shihen se ka ndikime dhe “penetrime” të të ashtuquajturës oligarki në...

Analisti thumbon opozitën: Rama tha se nuk ka oligarkë, tani opozita të flasë me emra, ose të ulë kokën (KONSTATIMI)

Analisti Neritan Sejamini ‘thumbon’ opozitën e drejtuar nga krydemokrati Lulzim Basha në raport me ‘oligarkët e famshëm’, artikuluar shpesh në çdo hapësirë të mundshme...

‘Fasoneritë bomba me sahat’, kreu demokrat: Rama nuk i jep lekë grave në fasoneri se i ka për oligarkët, masat e qeverisë s’po japin...

Lulzim Basha ka thënë se qeveria ka treguar se është e paaftë, dhe se masat e marra deri më tani nuk po japin fryt,...

Denoncimi i Salianjit: Oligarkët afër Ramës heqin punonjësit nga puna me marrëveshje, që të paguhen nga buxheti i shtetit (FOTO-DOKUMENTET)

Ervin Salianji ka denoncuar qeverinë Rama, duke publikuar në facebook disa dokumenta që tregojnë "sajesat" e biznesmenëve afër qeverisë, në lidhje me heqjen me...

‘Nuk do paguani qiranë’, reagon PD: Rama mbron oligarkët e 120 milionë eurove dhe nxit përplasjen sociale mes 3 milionë shqiptarëve

Partia Demokratike e Shqipërisë ka reaguar në lidhje me deklaratën e kryeministrit Rama, i cili tha sot se biznesi i vogël, familjarët e papunë...

Basha takim me misionin e FMN: 13 OLIGARKË po vjedhin 147 milion dollarë. Koha për reagim gjithëpopullor

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha është takuar sot me shefin e misionit të Fondit Monetar Ndërkombëtar, Jan Kees Martinj. Në...

Ish-deputeti demokrat: Skandalin e “Unazës së Re” e zbulova unë për 2 minuta dhe me 3 dollarë

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Agron Shehaj thotë se i janë dashur vetëm 2 minuta dhe 3 dollarë për të zbuluar mashtrimin me firmën “DH...

Lajmet e fundit