Tirana
broken clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
50 %
1.5kmh
75 %
Die
10 °
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
13 °
Enj
16 °
E diel, 27 Nëntor, 2022

TAG

olena zelensky

Zonja e Parë e Ukrainës vizitë në SHBA, Olena Zelenska takime të rëndësishme me zyrtarë të lartë

Zonja e Parë e Ukrainës, Olena Zelenska, është duke realizuar një vizitë në Shtetet e Bashkuara për një seri të takimeve të nivelit të...

“I thamë lamtumirë njëri-tjetrit”, rrëfehet për herë të parë gruaja e Zelenskyt: Mos u mësoni me dhimbjen tonë

Që nga fillimi i pushtimit rus, zonja e parë e Ukrainës, Olena Zelensky ka qëndruar e fshehur bashkë me dy fëmijët e saj. Një pyetje...

Gruaja e presidentit Zelensky: Rusia po përpiqet të na asgjësojë, fjalët s’përputhen me veprat e tyre

Gruaja e presidentit ukranas Volodomyr Zelensky tha se forcat ruse duan të "kryejnë genocid" dhe "asgjësojnë ukrainasit". Në një intervistë me gazetën polake Rzeczpospolita, Olena...

Linda Rama mesazh bashkëshortes së presidentit të Ukrainës: Ju dhe populli juaj jeni shembull rezistence për të mos rënë në kurthet e së kaluarës

Bashkëshortja e kryeministrit Edi Rama, Linda Rama i ka dërguar një mesazh bashkëshortes së presidentit të Ukrainës, Olena Zelensky. Ajo thotë se familja Rama...

Olena Zelensky dedikim PREKËS për gratë ukrainase: I admiroj,  po lindin fëmijët në magazina të bombarduara nga rusët

Zonja e Parë e Ukrainës, Olena Zelensky, ka bërë një postim prekës për gratë ukrainase në Instagram. Bashkëshortja e presidentit Volodomyr Zelensky ka lavdëruar bashkatdhetarët...

E gjithë bota po flet për presidentin HERO të Ukrainës, por kush është Zonja e Parë

Prej tre ditësh vëmendja e të gjithë botës është mbi Ukrainën, e cila po përballet me sulmin ng Rusia. Presidenti ukrainas, Voloymyr Zelensky, ka...


Lajmet e fundit