Tirana
few clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
28 %
9.3kmh
20 %
Mar
10 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
16 °
Sht
14 °
E martë, 28 Mars, 2023

TAG

olena zelenska

Ukraina 1 vit në luftë, Zonja e Parë: Kemi nevojë për armë, fitorja jonë varet nga mbështetja e botës

     Zonja e Parë Olena Zelenska ka thënë se Ukraina ka nevojë për më shumë armë për të luftuar pushtimin e Rusisë. Në një intervistë për...

Zonja e Parë e Ukrainës i drejtohet deputetëve britanikë: Jo vetëm për fitore, ne kemi nevojë për drejtësi

Zonja e parë e Ukrainës, Olena Zelenska, i është drejtuar deputetëve dhe kolegëve në Parlamentin e Mbretërisë së Bashkuar me një fjalim. Fjalimi u  mbajt...

Olena Zelensky: Jemi në stres të vazhdueshëm prej 24 shkurtit, i kemi kërkuar ndihmë psikologjike OBSH

Zonja e Parë e Ukrainës, Olena Zelensky, ka  thënë se Ukraina i është drejtuar Organizatës Botërore të Shëndetësisë për këshilla për shëndetin mendor, pasi...

Zelensky i kërkon falje bashkëshortes, Olena zbulon “sekretin” e tij: E mora vesh në televizion…   

Çifti presidencial i Ukrainës, Volodomyr dhe Olena Zelensky kanë dhënë një intervistë, ku kanë folur për luftën në Ukrainë dhe jetën e tyre familjare. Olena...

“Fryma e parë e të porsalindurit ishte ajri i acartë i nëntokës”, letra emocionuese e Zonjës së Parë të Ukrainës: 8-vjeçarja Alice vdiq në...

Zonja e Parë e Ukrainës, Olena Zelenska, ka publikuar një letër emocionuese në faqen e saj në facebook, ku tregon vuajtjet e civilëve ukrainas...

Lajmet e fundit