Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
38 %
4.1kmh
0 %
Die
4 °
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
6 °
Enj
1 °
E shtunë, 4 Shkurt, 2023

TAG

Olaf Scholz

Kancelari gjerman: BE të vazhdojë të rritet drejt lindjes është në interesin e të gjithëve ne

Kancelari Olaf Scholz mbrojti një Bashkimi Evropian "të zgjeruar", i cili do të ishte në gjendje të mbante peshën e vendit të tij në...

Olaf Scholz i premton Zelenskyt: Gjermania nuk do të njohë rezultatin e referendumeve në zonat e pushtuara të Ukrainës

Kancelari gjerman Olaf Scholz ditën e sotme ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin ukrainas, Volodymyr Zelensky. Sipas një zëdhënësi të qeverisë mësohet se Scholz...

Çfarë po ndodh me gjendjen shëndetësore të Olaf Scholz? Kancelari anulon të gjitha takimet

Kancelari i Gjermanisë, Olaf Scholz, ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Ka qenë zëdhënësi i Qeverisë gjermane, Steffen Hebestreit, ai i cili ka bërë me...

Scholz: Forcat e armatosura gjermane duhet të bëhen gur themeli i mbrojtjes në Evropë

“Gjermania është kombi më i populluar, me fuqinë më të madhe ekonomike dhe ndodhet në qendër të kontinentit, kështu që forcat e armatosura gjermane...

Macron e Scholz letër Vuçiçit: Normalizimi i marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë i rëndësishëm për Ballkanin Perëndimor

Presidenti francez Emmanuel Macron dhe kancelari gjerman Olaf Scholz i kanë dërguar një letër presidentit të serbisë Aleksandër Vuçiç. Në letër Vuçiçit i kërkohet që...

Protestueset “topless” rrethojnë kancelarin Scholz, kërkojnë embargo për gazin rus

Dy aktiviste kanë ndërprerë kancelarin gjerman Olaf Scholz, gjatë fjalë së tij në një eveniment në Berlin. Protestueset u zhveshën pranë kancelarit duke zbuluar edhe...

Scholz: Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë i duam anëtare të BE-së

Kancelari i Gjermanisë, Olaf Scholz, ka thënë se miratimi nga Parlamenti i Maqedonisë së Veriut për propozimin francez i hap rrugë mbajtjes së Konferencës...

Maqedonia votoi propozimin francez, vijnë reagimet e para nga BE: Mundësi historike, bashkë me Shqipërinë ju presim në union!

Maqedonia e Veriut ka miratuar sot në Kuvend propozimin francez për të diskutuar me Bullgarinë për çështjet e hapura mes dy vendeve. Prej dy...

“Pranoni propozimin francez”, kancelari Scholz thirrje Maqedonisë së Veriut: Kjo do bënte që pas 17 vitesh…

Kancleari gjerman Olaf Scholz u bën thirrje politikanëve dhe qytetarëve që të pranojnë propozimin francez që i hap rrugë nisjes së negociatave për anëtarësim...

“Putini nuk duhet ta fitojë këtë luftë”, kancelari Olaf Scholz: Samiti i G7 ishte mbreslënës

Kancelari gjerman Olaf Scholz ka deklaruar se samiti i G7 ishte intesiv dhe konkstruktiv. "Ditë intensive dhe konstruktive janë tani pas nesh," tha Scholz për...

Lajmet e fundit