Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
62 %
1.5kmh
75 %
Mër
13 °
Enj
11 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
17 °
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

TAG

Olaf Scholz

Kancelari Scholz: Putin nuk mund ta fitojë luftën në fushëbetejë

Kancelari gjerman, Olaf Scholz, i ka dënuar sulmet ruse në infrastrukturën civile në Ukrainë, duke shtuar se mundësitë e Rusisë për të fituar në...

Kancelari gjerman qetëson qytetarët: Vendi mund të përballojë dimrin dhe krizat

Kancelari Olaf Scholz siguroi edhe një herë se Gjermania mund të përballojë krizat dhe dimrin e ftohtë. Ai duke folur në Bundestag në kuadrin e...

Scholz kërkon që të vendosen më shumë sanksione ndaj Iranit

Kancelari gjerman, Olaf Scholz, ka kritikuar ashpër Iranin për shtypjen brutale të protestave, që nisën pas vdekjes në paraburgim të Mahsa Aminit, e cila...

Ikja e mjekëve në Gjermani, Scholz: Duhet të rriten standardet e jetesës, ata do të kthehen sërish në vendin e tyre

Kancelari gjerman Olaf Scholz, në procesin e Berlinit, foli edhe në lidhje me emigrimin e të rinjve.  Scholz u shpreh se lëvizja e lirë...

Rama falenderon Merkel për Procesin e Berlinit, asnjë fjalë për Ballkanin e Hapur: Na sollët jo vetëm fjalë të mira, por edhe mbështetje financiare

Kryeministri Edi Rama ka falenderuar kancelarin gjerman Olaf Scholz për mbështetjen ndaj Procesit të Berlinit, në kuadër të të cilit vendet e Ballkanit Perëndimor...

“U nënshkrua një marrëveshje e rëndësishme për energjinë elektrike”, Scholz: Do japim hua 200 mln euro për Ballkanin Perëndimor…

Kancelari i Gjermanisë Olaf Scholz ka folur në një konferencë të përbashkët me presidenten e Komisionit Europian, Ursula Von der Leyen. Scholz ka përgëzuar vendet...

Procesi i Berlinit, kancelari Scholz: Europa është e plotë vetëm me Ballkanin Perëndimor

Kancelari gjerman, Olaf Scholz, është shprehur se Europa është e plotë vetëm me Ballkanin Perëndimor dhe se procesi i Berlinit do të nxisë integrimin. Këtë...

Rama vizitë në Gjermani, ndan video nga pritja që i bëri kancelari Scholz në Berlin

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Gjermani, ku do të marrë pjesë në Samitin “Procesi i Berlinit 2022”. Ai ka ndarë një video pak më...

Edi Rama niset nesër për në Gjermani, do takohet me kancelarin Olaf Scholz

Kryeministri Edi Rama niset nesër drejt Gjermanisë, pasi ditën e enjte, më datë 3 Nëntor 2022, me ftesë të Kancelarit Gjerman Olaf Shcolz, do...

Olaf Scholz thirrje Erdoganit: Ndalo kërcënimet ndaj Greqisë, respekto sovranitetin grek

Kancelari gjerman Olaf Scholz, i ka kërkuar Turqisë që të ndalojë kërcënimet kundër Greqisë në një mosmarrëveshje mbi ishujt në Mesdheun lindor, duke u...


Lajmet e fundit