Tirana
scattered clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Hën
26 °
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
16 °
E hënë, 20 Shtator, 2021

TAG

OKB

“Bëhu dhe ti pjesë e ekipit”, Xhaçka fton shqiptarët të aplikojnë: Bashkohu për misionin historik të Shqipërisë në OKB

Edhe 13 ditë kanë mbetur nga afati i aplikimit për të qenë pjesë e ekipit të ekspertëve që do të përfaqësojnë Shqipërinë në Këshillin...

Xhaçka publikon foton e Paqerujatëseve shqiptare në OKB: Nderim për ata që rrezikojnë jetën për të sjellë paqe e siguri

Ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka, në Ditën Ndërkombëtare të Paqeruajtësve të Kombeve të Bashkuara, ka nderuar të gjithë ata që rrezikojnë jetën e tyre...

Rama publikon mesazhin e Xhaçës dhe i bën thirrje qytetarëve: Aplikoni për të përfaqësuar Shqipërinë në Këshillin e Sigurimit

Kryeministri Edi Rama ka publikuar mesazhin e Ministres së Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, e cila u ka bërë thirrje të gjitëh...

“Ndaloni zjarrin menjëherë!”, OKB paralajmëron: Konflikti Izrael-Palestinë mund të shndërrohet në një luftë BËRTHAMORE

Kombet e Bashkuara kanë paralajmëruar se konflikti mes Izraelit dhe Palestinës mund të shndërrohet në një "luftë të plotë". Bombardimet e Izraelit në Gaza deri...

Kombet e Bashkuara thirrje izraelit dhe palestinëzëve: Ndaloni urgjentisht dhunën, hedhja e raketave është e papranueshme

Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres, është shprehur se dhuna midis Izraelit dhe palestinezëve duhet të ndalojë menjëherë. Ai e quajti...

TENSIONE në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit në OKB, Rusia kërkon që ministrja Gërvalla të heqë flamurin e Kosovës, Britania e Madhe i del...

Ka nisur me tensione mbledhja e Këshillit të Sigurisë në Organizatën e Kombeve të Bashkuara, pasi përfaqësuesi i rusisë ka kërkuar nga ministrja e...

OKB paralajmëron: Bota po shkon drejt një një ngrohjeje globale katastrofike

Organizata e Kombeve të Bashkuara ka paralajmëruar se bota po shkon drejt një ngrohjeje globale katastrofike. “Viti 2020 ka qenë një...

Paralajmërimi i frikshëm i OKB-së: Në vitin 2021 bota rrezikohet nga një katastrofë humanitare

Nuk do të kenë fund telashet për njerëzimin, i cili pas krizës së koronavirusit mund të përballet me një katastrofë humanitare. Ky është paralajmërimi...

Nis sesioni dy-ditor i OKB-së për krizën nga pandemia e Covid-19, shpaloset plani për “riformatimin” botëror

Ka nisur sot sesioni dy-ditor i Kombeve të Bashkuara që do të fokusohet në problemet e shkaktuara nga pandemia e koronavirusit. ...

U ekstraduan në Turqi, OKB bën thirrje: Kosova të dëmshpërblejë 6 gylenistët, Ankaraja t’i lirojë nga burgu

Grupi i Punës së OKB-së e ka cilësuar si të paligjshëm arrestimin dhe ekstradimin e 6 turqve nga Kosova. Ata u...

Lajmet e fundit