Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
72 %
1.5kmh
0 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
27 °
Mar
25 °
E premte, 17 Shtator, 2021

TAG

OKB

Çfarë është dhe çfarë do të thotë pranimi i Shqipërisë në Këshillin e Sigurisë?!

Shqipëria sot mori 175 nga 190 vota të mundshme për t'u bërë pjesë e Këshillit të Sigurisë në OKB. Një ngjarje shumë e rëndësishme...

Jemi në Këshillin e Sigurisë, Yuri Kim uron shqip: SHBA do të punojë me Shqipërinë në Rajon dhe në të gjithë botën

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim ka reaguar duke uruar shqip vendin tonë, pasi u zgjodh si anëtare jo e përhershme në Këshillin...

Shqipëria për herë të parë në Këshillin e Sigurimit të OKB, reagon Meta: Sfidat janë shumë të vështira, por i bindur se vendi ynë...

Ditën e sotme Shqiëpria u zgjodh me 175 vota pro si anëtare e përkohshme e Këshillit të Sigurimit të Organizatës së Kombeve të Bashkuara.Presidenti...

HISTORIKE/ Shqipëria zgjidhet për herë të parë anëtare e Këshillit të Sigurimit në OKB

Shqipëria është zgjedhur ditën e sotme anëtare jo e përhershme e KËshillit të Sigurimit të Organizatës së Kombeve të Bashkuara.Këshilli i Sigurimit të OKB-së...

Shqipëria në GARË me vende si Brazili apo Emiratet e Bashkuara, sot ZGJEDHJET për Këshillin e Sigurimit të OKB-së

Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara voton sot për të zgjedhur 5 anëtarë jo të përhershëm të Këshillit të Sigurimit. Këshilli i Sigurimit, një...

Xhaçka takon Sekretarin e Përgjithshëm të OKB: Do të punojmë për prioritetet tona të përbashkëta

Teksa pritet të votohet në Asamblenë e Përgjithshme të OKB për Shqipërinë si anëtarë jo e përhershme e Këshillit të Sigurimit, ministrja e jashtme...

Shqipëria anëtare e Këshillit të Sigurimit në OKB, Xhaçka takon ambasadoren Kim: Mundësi historike

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka këtë fundjavë do të udhëtojë drejt Neë York-ut, ku do të marrë pjesë në Asamblenë...

Etilda Gjonaj merr pjesë në mbledhjen e OKB: Reforma në Drejtësi po ndëshkon profile zyrtarësh të korruptuar

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, ka marrë pjesë në mbledhjen e Asamblesë së Përgjithshme të OKB për luftën kundër korrupsionit. Në fjalën e saj, Gjonaj...

“Bëhu dhe ti pjesë e ekipit”, Xhaçka fton shqiptarët të aplikojnë: Bashkohu për misionin historik të Shqipërisë në OKB

Edhe 13 ditë kanë mbetur nga afati i aplikimit për të qenë pjesë e ekipit të ekspertëve që do të përfaqësojnë Shqipërinë në Këshillin...

Xhaçka publikon foton e Paqerujatëseve shqiptare në OKB: Nderim për ata që rrezikojnë jetën për të sjellë paqe e siguri

Ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka, në Ditën Ndërkombëtare të Paqeruajtësve të Kombeve të Bashkuara, ka nderuar të gjithë ata që rrezikojnë jetën e tyre...

Lajmet e fundit