Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
27 °
Mar
21 °
E premte, 17 Shtator, 2021

TAG

OKB

OKB në mbështetje të Apple: Kërkesa e FBI mund të hapë “kutinë e Pandorës”

Komisioneri i Lartë për të Drejtat e Njeriut i Kombeve të Bashkuara ka kundërshtuar zyrtarët amerikanë të cilët i bëjnë presion gjigandit amerikan të...

Mblidhet Këshilli i Sigurimit për Kosovën në OKB, kritika për partitë opozitare

Këshilli i Sigurimit i OKB-së në seancën e sotme për Kosovën do të diskutojë raportin e Sekretarit të Përgjithshëm që përfshin periudhën e zhvillimeve...

Arrihet marrëveshja për ”ndalimin e dhunës” në Siri

Arrihet një marrëveshje për ''ndalimin e dhunës'' për një javë në Siri gjatë takimit në Mynih, takim ky i kryesuar nga SHBA-ja dhe Rusia,...

Koreja e Veriut lëshon raketën me rreze të gjatë, fuqitë e mëdha në alarm

Koreja e Veriut ka lëshuar një raketë me rreze të gjatë duke shkelur rregullat e Kombeve të Bashkaura ndërsa vetëm pak kohë më parë...

Komisioni i OKB-së: Assange të lirohet dhe të kompesohet

Një komision i OKB-së u shpreh se themeluesi i WikiLeaks, Julian Assange po mbahet i arrestuar në mënyrë arbitrare që nga viti 2012. Assange...

Sulmohet baza e OKB-së në Mali, disa viktima dhe persona të marrë peng

Baza e paqëruajtësve të OKB-së në qytetin Timbuktu në Mali, është sulmuar ditën e sotme nga disa grupe militante. Mediat nderkombëtare...

Daçiç për kreun e OKB-së: Nëse mbështesim Kroacinë do ishte njësoj sikur të votonim për Shqipërinë

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç i pyetur për votën e Beogradit në zgjedhjet për Sekretarin e Përgjithshëm të OKB-së, që do të...

SHBA kërkon Kosovën në OKB, Vuçiç: Ata janë superfuqia e botës, por ne nuk tërhiqemi

Kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, reagoi sot ndaj deklaratave të ambasadorit amerikan Michael Kirby, se Kosova duhet të anëtarësohet në OKB. Kreu...

Lajmet e fundit