Tirana
scattered clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
2.1kmh
40 %
Die
22 °
Hën
20 °
Mar
18 °
Mër
19 °
Enj
21 °
E diel, 24 Tetor, 2021
spot_img

TAG

OKB

Hollande: Tragjedia siriane do shihet në histori si turp për bashkësinë ndërkombëtare

Presidenti francez Francois Hollande ka bërë thirrje gjatë fjalimit të tij në OKB që t’i jepet fund masakrës në Siri duke i thënë Kombeve...

Obama në OKB: Rusia po përpiqet të rifitojë lavdinë e humbur nëpërmjet forcës

Presidenti amerikan, Barack Obama u shpreh mjaft ashpër sot lidhur me mbështetjen që Rusia po i jep regjimit sirian si edhe për aneksimin e...

Britania e Madhe kërkon nga OKB ndarjen mes refugjatëve dhe emigrantëve ekonomikë

Kryeministrja britanike, Theresa May pritet të kërkojë një dallim më të mirë mes refugjatëve dhe emigrantëve, të cilët lëvizin për shkak të kushteve ekonomike,...

Bombardohet autokolona e “Gjysmëhënës së Kuqe” e OKB-së në Siri

Autokolona me ndihma e “Gjysmëhnës së Kuqe” është goditur gjatë mbrëmjes së sotme në qytetin e Aleppo-s në Siri. Zyra e...

Fundi i konfliktit që shkaktoi 7,6 milionë viktima, OKB dërgon vëzhguesit e paqes në Kolumbi

Këshilli i Sigurimit i OKB-së autorizoi sot vendosjen e misionit politik të OKB-së për të monitoruar zbatimin e marrëveshjes së paqes mes qeverisë kolumbiane...

Sali Berisha kërkon urgjentisht ngritjen e një komisioni hetimor në OKB

Ish-kryeministri Sali Berisha ka kërkuar me urgjencë ngritjen e një komisioni në Organizatën e Kombeve të Bashkuara për të hetuar krimet kundër njerëzimit të...

Daçiç në OKB kundër edhe Era Istrefit

Sikur të mos mungonin akuzat e shumta dhe të pabaza ndaj autoriteteve të Prishtinës, ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç është shprehur kundër...

Daçiç përfshin Vokrrin në debatin e OKB-së: Sot është kryetar i FFK, por si lojtar i Beogradit shënonte kundër Vlorës

Anëtarësimi i Kosovës në UEFA dhe FIFA është bërë pjesë e debatit mes ambasadores së Kosovës në SHBA, Vlora Çitakut dhe ministrit të Jashtëm...

Lajmet e fundit