Tirana
clear sky
38.5 ° C
38.5 °
38.5 °
19 %
4.1kmh
0 %
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
38 °
E diel, 1 Gusht, 2021

TAG

OKB

Shqipëria në Këshillin e Sigurimit të OKB-së, Olta Xhaçka u bën thirrje ekspertëve: Kemi nevojë që të na përfaqësojn më të mirët, ja ku...

Shqipëria u votua si anëtare e përkohshme e Këshillit të Sigurimit të OKB-së 10 ditë më parë, ndërkohë që tani po punohet për të...

Grusht shteti në Mianmar, OKB bën thirrje që të ndalohet shitja e armëve në këtë vend

Organizata e Kombeve të Bashkuara ka bërë thirrje që të ndalohen shitjet e armëve në Mianmar si përgjigje kjo kundër grushtit të shtetit. OKB bëri...

Shqipëria anëtare e përkohshme e Këshillit të Sigurisë në OKB, reagon Rusia

Ministria e Jashtme e Rusisë ka reaguar pas zgjedhjes së pesë shteteve si anëtare jo të përhershme të Këshillit të Sigurimit të OKB-së, shkruan...

Shqipëria në Këshillin e Sigurisë, Berisha: Hodha kandidaturën në 2009 për anëtarësim në 2022

Shqipëria do të jetë pjesë e Këshillit të Sigurisë në Organizatën e Kombeve të Bashkuara, për herë të parë në histori. Kjo arritje u vlerësua...

Shqipëria anëtare e Këshillit të Sigurisë, vjen reagimi i parë nga opozita: Aspektet negative si presidencë e OSBE të mbeten në të shkuarën

Ditën e sotme Shqipëria u zgjodh anëtare e përkohshme e Këshillit të Sigurimit në Organizatën e Kombeve të Bashkuara. Pas shumë urimeve nga ndërkombëtarët,...

Shqipëria u zgjodh në Këshillin e Sigurimit, reagon Ditmir Bushati: Përgjegjësi serioze nga ana politike dhe morale

Ish-ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati, ka reaguar pasi Shqipëria u zgjodh si anëtare e përkohshme e Këshillit të Sigurimit të Organizatës së...

Çfarë është dhe çfarë do të thotë pranimi i Shqipërisë në Këshillin e Sigurisë?!

Shqipëria sot mori 175 nga 190 vota të mundshme për t'u bërë pjesë e Këshillit të Sigurisë në OKB. Një ngjarje shumë e rëndësishme...

Jemi në Këshillin e Sigurisë, Yuri Kim uron shqip: SHBA do të punojë me Shqipërinë në Rajon dhe në të gjithë botën

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim ka reaguar duke uruar shqip vendin tonë, pasi u zgjodh si anëtare jo e përhershme në Këshillin...

Shqipëria për herë të parë në Këshillin e Sigurimit të OKB, reagon Meta: Sfidat janë shumë të vështira, por i bindur se vendi ynë...

Ditën e sotme Shqiëpria u zgjodh me 175 vota pro si anëtare e përkohshme e Këshillit të Sigurimit të Organizatës së Kombeve të Bashkuara.Presidenti...

HISTORIKE/ Shqipëria zgjidhet për herë të parë anëtare e Këshillit të Sigurimit në OKB

Shqipëria është zgjedhur ditën e sotme anëtare jo e përhershme e KËshillit të Sigurimit të Organizatës së Kombeve të Bashkuara.Këshilli i Sigurimit të OKB-së...

Lajmet e fundit