Tirana
heavy intensity rain
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
76 %
3.1kmh
75 %
Hën
11 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
E hënë, 27 Mars, 2023

TAG

Ogerta Manastirliu

Manastirliu debaton ashpër me Berishën: Je një hipokrit! Vetëm ty të ngazëllen vdekja ndaj të kanë damkosur

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka debatuar ashpër në Kuvend me ish-kryeministrin Sali Berisha, pas akuzave të këtij të fundit për gjendjen e spitaleve...

Zgjerohen programet për shikimin dhe dentistrinë në shkolla, Manastirliu: 66 mijë fëmijë kanë kryer depistimin e syve, rreth 6000 me problematika në shikim

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale vizitoi shkollën “Qazim Turdiu” në Tiranë, ku u shpreh se, programi për shëndetin dentar, pas Tiranës, do të...

Një vit nga hapja e Spitalit Memorial të Fierit, Manastirliu: Mbi 73 mijë shërbime të ofruara, pilotojmë për herë të parë autonominë spitalore

31 Maj, Fier- Një vit nga hapja e Spitalit Memorial të Fierit, janë më shumë se 73 mijë shërbime cilësore të ofruara për banorët...

Lija e Majmunit vjen në Shqipëri? Mblidhet Komiteti i Imunizimit

Është mbledhur këtë mëngjes Komiteti Kombëtar Teknik- Këshillues i Imunizmit në Institutin e Shëndetit Publik, për masat praprake për virusin e lisë së majmunit....

Përgjysmohet ditë-qëndrimi në spital i pacientëve që kryejnë operacione, Manastirliu: Hov cilësor falë investimeve në kirurgji

Përgjysmohet ditëqendrimi i pacienteve që kryejnë ndërhyrje kirurgjikale në QSUT, ndërsa është ulur ndjeshëm edhe në nivel kombëtar. Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale,...

AKSIDENTI NË TIRANË/ Ministrja Manastirliu viziton 5 të plagosurit te spitali i Traumës, ja si është gjendja e tyre

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka vizituar të plagosurit e aksidentit të ndodhur në Tiranë para pak minutash. Nga spitali i...

VIDEO – FOTO/ Aksidenti i rëndë në Tiranë, Veliaj dhe Manastirliu në vendngjarje

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka shkuar në vendin ku ndodhi aksidenti te ish-kinema “Agimi” në kryeqytet. Në vendngjarje ndodhet edhe kryebashkiaku i Tiranës...

“Pikë kthese”, Manastirliu: Miratuam projektligjin për autonominë spitalore

Shërbimi spitalor në vend do të ketë një model të ri administrimi dhe menaxhimi, me ligjin e ri të shërbimit spitalor. Ministrja e Shëndetësisë dhe...

Balluku dhe Manastirliu, dy ministret MË TË MIRA, sipas Iris Luarasit

Ministrja e Infrastukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku si dhe ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, janë me performancën më të mirë në qeverinë e kryeministrit...

Manastirliu jep lajmin e mirë: Vaksina HPV falas për të gjitha vajzat në moshën paraadoleshente

Vaksina kundër human papilonavirusit do të përfshihet në kalendarin kombëtar të vaksinimit, falas, për të gjitha vajzat në moshën e paraadoleshencës. Lajmi e ka...

Lajmet e fundit