Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1kmh
0 %
Sht
16 °
Die
17 °
Hën
15 °
Mar
13 °
Mër
9 °
E shtunë, 1 Prill, 2023

TAG

Ogerta Manastirliu

Manastirliu në Vorë: Fuqizohet rrjeti i pajisjeve të reja radiologjike në 18 spitale e poliklinika

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, e shoqëruar nga Kryetari i Bashkisë Vore Blerim Shera, panë nga afër investimin e ri, ku...

Nisma e qeverisë: Administrata dy ditë pushim nëse dhuron gjak! Do pushojnë dhe në vilat qeveritare

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirli, ditën e sotme ka bërë me dije vendimin më të ri të qeverisë në lidhje me punonjësit e administratës...

Ngrihet Komiteti i Ekspertëve për Linë e Majmunit, ministria e Shëndetësisë: Kemi marrë masa, po fuqizojmë kapacitetet! Testet për identifikimin kanë mbërritur

Komiteti i Ekspertëve për Parandalimin dhe Kontrollin e Lisë së Majmunit është mbledhur sot në Ministrinë e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale për planin e...

Largimi i mjekëve, ministrja Manastirliu zbulon planin e qeverisë: Po rrisim pagat dhe përmirësojmë kushtet në spitale

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, ka treguar strategjinë e qeverisë për të mos të favorizuar largimin e stafeve mjekësore nga vendi dhe krijimit të...

A do ketë shtim masash nëse konfirmohen variante të reja të Covid? Manastirliu: Komiteti i Ekspertëve do vendosë…

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka folur në lidhje me situatën pandemike të Covid-19 në vend. Manastirliu është pyetur nga gazetarja nëse do të ketë...

Rritja e numrit të të infektuarve, Manastirliu paralajmëron: Vjeshta mund të vijë me një valë të re

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka reaguar pas shtimit të rasteve të personave të infektuar me Covid-19. Gjatë fjalës së saj, teksa vizitoi Spitalin Infektiv...

Manastirliu jep lajmin e mirë: 150 mijë lekë shpërblim për mjekët që përfundojnë specializimin dhe punojnë jashtë vendbanimit të tyre

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ditën e sotme ka njoftuar vendimet e marra pas përfundimit të mbledhjes së Qeverisë. Ajo ka njoftuar se është vendosur...

Mbërrijnë testet e para për linë e majmunit, do të kryhet në ISHP

Kanë mbërritur në Shqipëri testet e para për diagnostikimin e rasteve të dyshuara me linë e majmumit apo kontakteve të tyre. Ministrja e Shëndetësisë...

Projektligj i ri për shërbimin spitalor, Manastirliu në Komisionin e Shëndetësisë: Spitalet do të kenë autonomi financiare dhe menaxheriale, mjekët praktika dyfishe brenda spitaleve

Spitalet do të kenë autonomi financiare dhe menaxheriale, duke përfshirë për herë të parë kartën e autonomisë spitalore, në ligjin e ri të shërbimit...

Manastirliu në Kosovë: Shkëmbim mjekësh dhe shërbime falas në zonat ndërkufitare, forcojmë bashkëpunimin në fushën e shëndetësisë

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ditën e sotme po zhvillon një vizitë pune në Kosovë, ku është pritur nga Zv/Ministrja Ministrisë...

Lajmet e fundit