Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
49 %
1kmh
0 %
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
27 °
Mar
29 °
Mër
30 °
E shtunë, 21 Maj, 2022

TAG

Ogerta Manastirliu

Përgjysmohet ditë-qëndrimi në spital i pacientëve që kryejnë operacione, Manastirliu: Hov cilësor falë investimeve në kirurgji

Përgjysmohet ditëqendrimi i pacienteve që kryejnë ndërhyrje kirurgjikale në QSUT, ndërsa është ulur ndjeshëm edhe në nivel kombëtar. Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale,...

AKSIDENTI NË TIRANË/ Ministrja Manastirliu viziton 5 të plagosurit te spitali i Traumës, ja si është gjendja e tyre

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka vizituar të plagosurit e aksidentit të ndodhur në Tiranë para pak minutash. Nga spitali i...

VIDEO – FOTO/ Aksidenti i rëndë në Tiranë, Veliaj dhe Manastirliu në vendngjarje

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka shkuar në vendin ku ndodhi aksidenti te ish-kinema “Agimi” në kryeqytet. Në vendngjarje ndodhet edhe kryebashkiaku i Tiranës...

“Pikë kthese”, Manastirliu: Miratuam projektligjin për autonominë spitalore

Shërbimi spitalor në vend do të ketë një model të ri administrimi dhe menaxhimi, me ligjin e ri të shërbimit spitalor. Ministrja e Shëndetësisë dhe...

Balluku dhe Manastirliu, dy ministret MË TË MIRA, sipas Iris Luarasit

Ministrja e Infrastukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku si dhe ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, janë me performancën më të mirë në qeverinë e kryeministrit...

Manastirliu jep lajmin e mirë: Vaksina HPV falas për të gjitha vajzat në moshën paraadoleshente

Vaksina kundër human papilonavirusit do të përfshihet në kalendarin kombëtar të vaksinimit, falas, për të gjitha vajzat në moshën e paraadoleshencës. Lajmi e ka...

Lançohet Programi i Kujdesit Dentar në shkolla, Manastirliu: Kabinete të reja dentare në 10 shkolla në Tiranë, njësi të lëvizshme për zonat rurale

Nga shkolla 9-vjeçare “Jeronim de Rada” në kryeqytet, Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, bashkë me Ministren e Arsimit Evis Kushi dhe...

“1 milionë vaksina të Pfizer gjatë 2022”, Manastirliu: Kemi diskutuar për aplikimin e dozës së katër

Ministria e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu në fjalën e saj në Kuvend ka paraqitur amendimin e marrëveshjen mes kompanisë Pfizer. Ajo u shpreh se për vitin...

U dëmtua nga tërmeti, Manastirliu në qendrën e re shëndetësore Ishëm: Bëhemi gati për hapjen e 29 qendrave shëndetësore verore për sezonin turistik

Rindërtohet qendra e re shëndetësore Ishëm. Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, së bashku me kryetaren e Bashkisë Durrës Emirajna Sako dhe...

Sigurohet profilaksia për fëmijët me hemofili, Manastirliu: Shmangen pasojat që mund të sjellë kjo patologji

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu më anë të një postimi në facebook a ndarë lajmin e mirë për një fëmijë që...

Lajmet e fundit