Tirana
broken clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1kmh
75 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
36 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

odisea

50 vjet nga xhirimi i ‘Odisea-s’, televizioni italian RAI rikthen Bekim Fehmiun

Televizioni Italian RAI do të trasmetojë serialin Odisea, ku në rolin kryesor është aktori kosovar Bekim Fehmiu. Seriali do të trasmetohet...

Irene Papas: Jam shqiptare dhe Peloponezi ka plot shqiptarë

Dy aktorët kryesorë të filmit  “Odisea” ose aventurat e Uliksit, janë shqiptarë. Natyrisht që i madhi Bekim Fehmiu dihej por në...

Lajmet e fundit