Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
40 %
1kmh
0 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
E diel, 29 Janar, 2023

TAG

objekte antike

Zbulohen 4000 objekte të trashëgimisë kulturore në një shtëpi në Tiranë, dyshohet se janë vjedhur në…

Rreth 4,000 objekte të ndryshme të trashëgimisë kulturore janë zbuluar në një banesë në Tiranë. Policia thotë se ka arritur të zbulojë objektet pas një...

Arrestohet në Athinë shqiptari me 16 objekte antike

Një 46 vjeçar shqiptar ëshët arrestuar ditën e sotme në Athinë pas dyshimeve se po planifikonte të shistenë tregun e zi disa objekte antike....

Sekuestrohet në Turqi pllaka më e shtrenjtë në botë

Një pllakë shumë e vjetër dhe e vlefshme është sekuestruar gjatë një operacioni nga Komanda Xhandarmërisë në krahinën Balikesir në provincat veriperëndimore qarkut Bandirma,...

Zbulohet monedha e rrallë nga koha e Perandorit Trajan

Monedha e gjetur në Galilee të Izraelit është e dyta e këtij lloji në gjithë botën. Një tjetër e gjetur disa vite më...

Lajmet e fundit