Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
18 %
2.1kmh
0 %
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
E enjte, 19 Maj, 2022

TAG

nxenesit

Asfiksimi i nxënësve në Bulqizë, Kryemadhi: Kërkoj falje

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka reaguar për ngjarjen që ndodhi në Shupenzë të Bulqizës, ku si pasojë e rrjedhjes së gazit nga kaldajat...

Shokuese! U përjashtua nga shkolla, vret 6 nxënës dhe përdhunon 2 vajza për hakmarrje

Të paktën 7 persona kanë vdekur dhe 2 vajza thuhet se janë përdhunuar në atë që besohet të jetë një sulm hakmarrës në një...

Ndërpritet procesi mësimor, 6 nxënës me shqetësime shëndetësore

Foto ilustruese Në shkollën e Gjegjanit në Pukë është ndërprerë procesi mësimor. Mësohet se mësimi u ndërpre,  pasi 6 nxënës shfaqën probleme shëndetësore. ...

Kryemadhi uron nxënësit në ditën e parë të shkollës: Urim i veçantë për fëmijët që përpiqen të shkojnë drejt dijes edhe në fshatrat më...

Urimi im shkon për të gjithë nxënësit anëkënd Shqipërisë, ata në qytete, por dhe për ata fëmijë që përpiqen drejt rrugës së vështirë...

Letër prindërve të nxënësve

Po ju shkruan një prind nxënësish, një gocë zyshe e një zyshë njëherazi; po ju shkruan poashtu edhe ajo që beson te magjia e...

Ndryshojnë kriteret e përzgjedhjes në Universitete për fazën e dytë

Zgjidhet ngërçi i maturantëve në raundin e dytë të garës. Asnjë nxënës që nuk ka zhvilluar një lëndë apo ka mësuar një tjetër me...

Presioni i madh detyron Ministrinë e Arsimit të reagojë në këtë orë të vonë, përpiqet të qetësojë nxënësit

Presioni që po i bëhet nga çdo drejtim Ministrisë së Arsimit për faktin se shumë nxënës me mesatare mbi 9 janë shpallur jo fitues...

Edhe në Egjipt dalin pyetjet e testit të maturës, shpërthejnë protestat për dorëheqjen e ministrit

Mijëra studentë kanë mbushur rrugët e Kairos në ditën e dytë të protestave masive duke kërkuar dorëheqjen e ministrit të Arsimit, El-Helaly El-Sherbiny. ...

Lajmet e fundit