Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
18 %
2.1kmh
0 %
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
E enjte, 19 Maj, 2022

TAG

nxenesit

Bënin skulptura me sapun, nisin hetimet për helmimin e 11 nxënësve

Policia e Bulqizës jep informacion lidhur me helmimin e 11 nxënësve në një shkollë 9-vjeçare të Bulqizës.   Nxënësit shfaqën probleme...

‘Dhuro pemë për Tiranën’, nxënësit e tre shkollave i bashkohen nismës së bashkisë

Nxënësit e shkollave “Qemal Stafa”, “Servete Maçi” dhe “Partizani” iu bashkuan aksionti të Bashkisë së Tiranës për mbjelljen e pemëve, me dëshirën për të...

Nxënësit bojkotojnë mësimin: Nuk kemi marrë…

Nxënësit e shkollës se Mesme profesionale “Ndre Mjeda” në Shkodër kanë vendosur që të bojkotojnë mësimin ditën e sotme. Ata shprehen se...

Panik për nxënësit në Brezovicë, autobusi del nga rruga (VIDEO)

Një numër i madh nxënësish kanë mbetur të bllokuar për disa minuta për shkak se autobuzi me të cilin udhëtonin ka rrëshqitur. Autobuzi me...

Temperaturat -2 gradë celcius, “ngrijnë” brenda mureve të shkollës nxënësit dhe dalin në protestë (VIDEO)

Pasi kanë bërë disa herë kërkesë për furnizimin me dru të shkollës së tyre, një përfaqësi e gjimnazistëve të Fushë-Arrëzit dolën sot në protestë...

Helmimi i nxënësve, alarmi i deputetit të PD: Në spital vetëm 1 mjek dhe 2 infermiere

Deputeti i Partisë Demokratike në Dibër, Xhemal Gjunkshi ka vizituar mbrëmjen e sotme nxënësit e helmuar nga rrjedhja e tymit të kaldajës në një...

Asfiksimi i nxënësve në Shupenzë, reagon për herë të parë kreu i Bashkisë Bulqizë

Pas ngjarjes së ndodhur në Shupenzë të Bulqizës, ku si pasojë e rrjedhjes së gazit në kaldajat e shkollës u asfiksuan 60 nxënës dhe...

Asfiksimi i nxënësve të Shupenzës, reagon Basha: Investimet në shkolla pjesë e babëzisë qeveritare

Kreu i opozitës, Lulzim Basha ka reaguar pas ngjarjes në shkollën e Shupenzës, në Bulqizë ku mbetën të asfiksuar nga gazi i kaldajave 60...

Lajmet e fundit