Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
18 %
2.1kmh
0 %
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
E enjte, 19 Maj, 2022

TAG

nxenesit

Rama këshilla studentëve në Elbasan: Nëse rrini apo ikni, e vendosni vetë; por nëse guxoni keni sukses kudo! Kam parë familje shumë të varfëra...

Kryeministri Edi Rama ka diskutuar sot me një grup gjimnazistësh dhe studentë në qytetin e Elbasanit. Ndër të tjera, Rama nuk ka kursyer as këshillat...

Ministrja Kushi mbledh kryetarët e bashkive, për nxënësit që nuk shkojnë dot në shkollë se nuk ka furgona

Ministrja e Arsimit Evis Kushi ka njoftuar sot se do të zhvillojë një takim me të gjithë kryebashkiakët, për problematikat që lidhen me arsimimin...

Video SKANDALOZE ku nxënësit përdornin fjalë banale, “justifikohet” drejtoresha: Sjellja e tyre është pasqyrë e prindërve, në shkollë hyjnë e dalin si pëllumba

Ka shkaktuar reagime të shumta një video e publikuar në rrjetet sociale, ku nxënësit e një shkolle 9-vjeçare në Shqipëri përdorinin fjalë banale në...

Libra falas, Rama: Këtë vit të ri shkollor do të përfitojnë të gjithë nxënësit dhe këto kategori të veçanta

Kryeministri Edi Rama, ka njoftuar se këtë vit të gjithë nxënësit duke filluar nga klasa e 1 deri në të 9 do të përfitojnë...

Denoncimi i PD për situatën në Dibër dhe Mat: Fëmijët po shesin misra për të blerë librat e shkollës

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Dhurata Çupi, ka akuzuar qeverinë se e ka fututr vendin tnë varfëri të madhe. Ajo thotë se...

FORMULARI i vetëdeklarimit të shëndetit që duhet të plotësojnë prindërit dhe nxënësit çdo ditë, plas debati në rrjet: A mund të mbajë përgjegjësi fëmija?

Duke nisur nga nesër, sipas protokollit të ministrisë, nxënësit nëpër shkolla duhet të kenë me vete çdo ditë një formular të vetëdeklarimit shëndetësor, të...

Mesazhi i nxënësve shqiptarë për fëmijët italianë mbërrin edhe në median italiane

Fjalët e nxënësve shqiptare të cilët recitojnë vargje inkurajuese për fëmijët italianë me mesazhin “Çdo gjë do të shkojë mirë, sepse bota do të...

Helmimi i nxënësve në Fier, flet mjeku: Dikush thotë se erdhi një aromë e keqe

Ditën e sotme një reaksion kimik në gjimnazin ‘Janaq Kilica’ në Fier ka sjellë helmimin e disa nxënësve.   Mjeku reanimator...

AKT I RËNDË/ Donin të hakmerreshin, nxënësit i hedhin spermë dhe urinë ushqimeve të mësuesve

Një akt i rëndë ky që nxënësit kanë bërë për t’u hakmarrë ndaj mësuesve të tyre...   Ngjarja ka ndodhur në...

Lajmet e fundit