Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
38 %
4.1kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
6 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

TAG

nxenesit

Nesër fillon shkolla, ministrja Kushi mesazh nxënësve: Shpresoj të keni kaluar pushime të gëzuara, bëni kujdes me masat e pandemisë

Ministrja e Arsimit Evis Kushi, uron nxënësit për fillimin e Vitit të Ri, duke qenë se nesër është dita e parë e shkollës. "Shpresoj...

FOTO/ Civilët futen në shkollë dhe kontrollojnë nxënësit, kapin dy pistoleta, thika dhe hashash

Policia e Ferizajt ka zhvilluar një aksion në disa shkolla të qytetit, pas informacione se nxënës dhe persona të tjerë lëvizin me sende të...

VIDEO/ “Pse nxitove që të hyje në autobus.”, fjalët prekëse të shoqes në ceremoninë e varrimit të dy nxënësve që u vranë në Gllogjan:...

Ditën e sotme janë përcjellë për në banesën e undit dy nxënësit të cilët u vrantë të premten në Gllogjan të Deçanit.  Qindra persona...

Mbyllet për një javë shkolla e Borshit, 7 mësues dhe disa nxënës janë infektuar me Covid

Shkolla "Qazim Pali" në Borsh është mbyllur për një javë, mëson newsbomb.al. Shkak është bërë infektimi me Covid i disa mësuesve dhe nxënësve. Fëmijët dhe...

Rama këshilla studentëve në Elbasan: Nëse rrini apo ikni, e vendosni vetë; por nëse guxoni keni sukses kudo! Kam parë familje shumë të varfëra...

Kryeministri Edi Rama ka diskutuar sot me një grup gjimnazistësh dhe studentë në qytetin e Elbasanit. Ndër të tjera, Rama nuk ka kursyer as këshillat...

Ministrja Kushi mbledh kryetarët e bashkive, për nxënësit që nuk shkojnë dot në shkollë se nuk ka furgona

Ministrja e Arsimit Evis Kushi ka njoftuar sot se do të zhvillojë një takim me të gjithë kryebashkiakët, për problematikat që lidhen me arsimimin...

Video SKANDALOZE ku nxënësit përdornin fjalë banale, “justifikohet” drejtoresha: Sjellja e tyre është pasqyrë e prindërve, në shkollë hyjnë e dalin si pëllumba

Ka shkaktuar reagime të shumta një video e publikuar në rrjetet sociale, ku nxënësit e një shkolle 9-vjeçare në Shqipëri përdorinin fjalë banale në...

Libra falas, Rama: Këtë vit të ri shkollor do të përfitojnë të gjithë nxënësit dhe këto kategori të veçanta

Kryeministri Edi Rama, ka njoftuar se këtë vit të gjithë nxënësit duke filluar nga klasa e 1 deri në të 9 do të përfitojnë...

Denoncimi i PD për situatën në Dibër dhe Mat: Fëmijët po shesin misra për të blerë librat e shkollës

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Dhurata Çupi, ka akuzuar qeverinë se e ka fututr vendin tnë varfëri të madhe. Ajo thotë se...

FORMULARI i vetëdeklarimit të shëndetit që duhet të plotësojnë prindërit dhe nxënësit çdo ditë, plas debati në rrjet: A mund të mbajë përgjegjësi fëmija?

Duke nisur nga nesër, sipas protokollit të ministrisë, nxënësit nëpër shkolla duhet të kenë me vete çdo ditë një formular të vetëdeklarimit shëndetësor, të...

Lajmet e fundit