Tirana
light rain
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
71 %
2.1kmh
75 %
Enj
16 °
Pre
17 °
Sht
18 °
Die
16 °
Hën
11 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

TAG

nxenes

Arrest shtëpie për mësuesin që dhunoi nxënësit: Gjithçka e thënë për mua është një trillim

Gjykata ka vendosur ditën e sotme masën "arrest shtëpie" për mësuesin, i cili akuzohet se ka dhunuar 12 nxënës në shkollën 9-vjeçare në Orzhanovë...

India merr masa drastike kundër kopjimit në provim (Foto)

Të afërm duke u kacavjerrë në muret e shkollës për të ndihmuar me kopje, Hajipur, Indi

Nora Malaj: Ja cfare lendesh duhet te zgjidhni per te fituar universitetin

“Përvec Universitetit të Sporteve dhe të Arteve që do të kenë konkurim, të gjitha universitetet e tjera do të vendosin kriterin e notës mesatare...

Rrahu nxënësit në orën e mësimit në Librazhd, mësuesi denoncohet dhe nis proçedimi penal

Mësuesi rrahu nxënësit në orën e mësimit në Librazhd dhe denoncohet nga Drejtoresha e Drejtorisë Arsimore e Librazhdit, pasi ai është filmuar nga një...

Sa bëjnë 2+(-2)? Qytetarët e Tiranës zhgënjejnë me përgjigjet e tyre (Video)

Të rinjtë shqiptarë janë analfabetë në matematikë. Sipas Bankës Botërore 60% e të rinjve shqiptarë nuk kanë njohuritë e duhura në shkencat ekzakte edhe...

Rama tregon lapsusin: Ministri Cani sa nuk përfondoi në urgjencë

Kryeministri Edi Rama ka treguar për një lapsus të tij lidhur me shpërblimin prej 5 mijë lekësh të akorduar për nxënësit e ekselencës. Ky...


Lajmet e fundit